Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit vegyek a sérülésemre, ha...

Mit vegyek a sérülésemre, ha szoptatom a gyermekemet..?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán (2023.01.01)

Sikerült ugy le lépni a lépcsőről hogy a bal bokám befele fordult..


Sürgőségi+röntgen lett egy inszalag szakadásom vagyis hátt az orvos szavaival: pici része megszakadt, de inkább húzódás..


De nem írt fel rá semmit..

Van itthon Diclofenac kenőcs azzal kenegetem mert nem mindent szedhetek ciciztetés alatt..


Vizes ruha, jegelés, fel póckolás..


De tudtok valami olyan gyógyszert írni ami segít az ilyen sérüléseknél?

Hogyha el is múlik jó lenne ha lenne itthon valami..



2023. okt. 2. 05:30
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
A védőnőt akkor meg kell kérdezni mit lehet, így fogalmam nincs.
2023. okt. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lehető legjobban kerüld a gyógyszereket. Próbáljatok beszerezni egy bokarögzítőt és azt használd, amikor járkálsz, hogy elkerüld a rásérülést.

Ha fáj, akkor egyszerű fájdalomcsillapítót szerintem bevehetsz.

Erről viszont azért kérdezd meg a védőnőt.

2023. okt. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Neten meg tudod keresni, hogy milyen gyógyszert szedhetsz szoptatás alatt. A krémekkel is csak óvatosan, mivel beszivódik!

Ami biztosan nem fog ártani, az az ecetes ruhás borogatás. Bevizezed, ecet rá, ne túl töményen, mert kimarja a bôröd.

Fekenadálytô krém is jó a sérülésre, de azt most fejbôl nem tudom, hogy szoptatás alatt lehet-e.

2023. okt. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bokarögzítő + pihentetés gyógyítja. A fájdalomcsillapító abból a szempontból nagyon káros, hogy mellette hajlamosabb az ember túlterhelni a sérült tagját, ami ennek köszönhetően lassabban gyógyul. Szoptatás mellett az én orvosom és a gyógyszerész is anno csak homeopátiás bogyókat javasoltak.
2023. okt. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. okt. 2. 08:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!