Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Izomlázba görcs mitől lehet?

Izomlázba görcs mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az egy másik kérdés lenne, hogy lehet, hogy több fajta izomláz is van? Mert nekem most nagyon fura izomlázam lett erősítéstől, a combjaimban, egyszerűen más érzés, mint bármikor máskor volt, pedig már sok éve sportolok, ez vetette fel bennem ezt a kérdést, hogy tán több fajtája is van. Külföldi wiki oldalon találtam is ilyet, de nem eléggé értettem, hogy mi a különbség (nem angolul).


Mindenesetre már az is megijesztett, hogy 72 óra gyógyulást írnak az izomlázra, márpedig ma szerda van, én meg pénteken erősítettem, már rögtön utána alig éreztem a lábaimat, de akárhogy is nézzük, a 72 óra már rég lejárt és még mindig érzem, sőt, lépcsőn lefele - mondjuk tényleg kissé rohanásnál - meg mintha még be is görcsölt volna az egyik, ami meg pláne soha nem volt még nekem, hogy hogy állhat görcs egy izomlázba...?


Ezen kívül azt sem tudom, hogy milyen orvos, tán sportorvos tudna segíteni? Vagy kihez-mihez tudok fordulni ilyen esetben...?


Mással történt már ilyen, hogy izomlázba görcs? Hogyhogy velem csak most először...?


És tud valaki az izomlázak fajtáiról?



2023. okt. 4. 13:19
 1/2 Fcityzen válasza:
Komoly megerőltetésre izomláz és görcs járhatnak együtt. A magnézium és az enyhébb újraterhelés segít. Azt hallottam, hogy intenzív mozgás után a szódabikarbónás fürdő megelőzi az izomlázat, mert a lúgos kémhatás nem engedi besavasodni az izmokat. Lehet, hogy baromság.
2023. okt. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a furcsa, hogy már maga az izomláz is az erősítés után kicsit más érzés volt, mint mindig korábban, pedig sok éve sportolok és milliószor volt már izomlázam.


Aztán már vagy egy hete éreztem a két combomon ezt a fura érzésű izomlázat, aztán egy lépésnél (!) az egyik még be is görcsölt. Mondjuk igaz, hogy siettem, lépcsőn lefelé épp, próbáltam nem lekésni vonatot, de úgy megijedtem ettől, hogy amúgy is fáj és még be is görcsölt az egyik, hogy majdnem le is gurultam a lépcsőről.


A lépcsőn lefele sietés mi, ha nem könnyebb terhelés...?


Amúgy már kb. elmúlt, szerencsére, viszont a két fajtája akkor is érdekel, meg az, hogy miért görcsöl be egy hét után, meg alapból, nem kéne egy izomláznak egy hétig tartania szerintem, meg a wikipedia szerint sem.

2023. okt. 15. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!