Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lágyék sérv műtétel kapcsolato...

Lágyék sérv műtétel kapcsolatosan , mik a tapasztalatok ?

Figyelt kérdés

Nekem a lágyékomban van egy kifli alakú kb: 15 cm hosszúságú , fájdalmas duzzanat .

Műtétnél mire kell számítani, milyen beavatkozásokon kell majd részt vennem és kb: meddig kell kórházban lennem a műtét után ?

47 F .



#Félénk 76 .
2023. okt. 13. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Laparszkopos műtét és hagyományos műtét van, ekkor felvágják a hast, a laparszkoposnál 3 sebet ejtenek a hason, co2 vel "felfújják,, hogy hozzá férhessenek,és hálót ültetnek be. Laparszkopos műtéte volt édesapámnak 2 hónapja, nem leányálom 1 műtét sem. A felfújt has 2 hétig megmarad mondhatni, és persze nehéz az ágyból felkelni, de napról napra sokat javul, a wc-zésre is oda kell figyelni, nem szabad erőltetni a hasfalat. Műtét után előírnak clexane injekciót amit otthon kell beadni. 4 napot volt a kórházban, a 4edik napon jött haza. A műtét előtt van vérvétel és kikérdezés milyen betegsége van? Volt műtve? Stb aneszteziologussal altató orvossal konzultáció. Apának egy hasfali és egy lágyéki sérvet műtöttek egyszerre, altatásban 2 órás volt az ébredezéssel együtt véve. Joghurtot és levest szabad az első órákban enni, először csak inni volt szabad. Utána 6 hét táppénz, és csak fokozatosan szabad emelgetni. 2 hónap után is még van hogy néha fáj neki sajnos, de ez korántsem olyan mint a műtét előtti állapot.
2023. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást , illetve az információkat .

Én ma voltam sebészeti vizsgálaton , ahol kiderült hogy műteni kell , sőt még egy köldök sérv is kialakulóban van .

A vizsgálatot végző Doktornő azt mondta , hogy minimum 3 nap kórházi kezelésre számíthatok .

A Doktornő állítása szerint , nálam egy nagyobb metszést fognak ejteni a beavatkozás területén .

Valamint azt ajánlották , hogy vegyem fel a kapcsolatot más kórházakkal is , mert Pécsen lehet hogy csak valamikor jövő nyárra kapnék időpontot .

Addig nyugodtan dolgozhatok , mondta .

Igen ám , de nekem az emelés elkerülhetetlen a munkakörömben , válaszoltam

.Ere a Doktornő : - esetleg ha a munkája során ismét ki duzzad , előjön a sérve , nos ez esetben azonnal menjen a sürgősségi osztályra !

Tehát jövő héten , irány dolgozni , lesz , ami lesz ...

2023. nov. 3. 23:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!