Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Uvegazilánkok lenyelése?

Uvegazilánkok lenyelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon mely ponton vagyok.

Ha elesebb Aprobb vagy nagyobb uvegszilankokat nyelnék le (nyeltem volna le),meghalnék?

Honnan tudnám, hogy mikor jon el a "veg"?

Orvosok valaszai érdekelnek elso sorban😞


dec. 26. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg nem elned tul, vagy komolyan megrongalodnal belulrol. Az uvegszilank ameg vegig hatol az egesz testeden a kiurulesig, addig vag ossze mindent benned amihez csak hozzaer(vagy lehet megreked valahol). Hála az Istennek velem ilyen nem tortent, de biztos nagy fajdalmaid lennenek a fenti okok miatt.
dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A belső vérzés detektálása egy orvosnak a legelemibb feladatok egyike. Onnantól pedig kapsz vért, az elhalt bélszakaszokat kiszedik és sokkal rosszabb minőségben élsz tovább.
dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van bárki, akivel tudsz beszélni? Családtag, barát, tanár? Vannak segélyvonalak, amiket felhívhatsz.


[link]

[link]


Az üvegszilánk nyelés, ha sikerülne is és nem vagdossa szét a szád, nyelőcsöved, akkor olyan fájdalmakat okoz, amivel kórházba kerülsz, megműtenek stb. borzalmas szenvedést okoznál magadnak, de valószínűleg megmentenének.

dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, viszont még gyerekkoromban olvastam sok természettudományos irodalmat. Ott szerepelt ehhez hasonló kérdés is. Ott az a válasz volt, hogy az éles ill hegyes tárgyak "megfordulnak" a gyomor/bél rendszerben olyan módon, hogy a tompább végükkel haladnak a kimenet felé. Ennek az az oka, hogy a bélfal a beltartalom felől érkező szúró inger hatására ellazul, így a hegyes tárgy lassan megfordul.
dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kellően elrágod semmi bajod nem lesz. Akár minden nap fogyaszthatod ha óvatos vagy. Viszont ha véletlenül is lenyelsz egy nagyobb darabot (pl. foghiány) akkor fennáll a veszélye hogy szétvágja a gyomrod vagy a beleid. Ha nem kapsz idôben orvosi ellátást nagyon fájdalmas és hosszú halál vár rád. Viszont a vérhányás hamar kórházba juttat.
dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!