Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valaki véletlenül lenyel...

Ha valaki véletlenül lenyel egy poloskát élve, lesz valami baja?

Figyelt kérdés
marmint annak aki lenyeli
márc. 2. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, szerintem nincs benne olyan,ami méreg lenne az ember számára szerintem , a sósav csak lebontja.
márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kihányja... Egyszer láttam a kutyánkat pici kölyökkorában bekapni egy poloskát, hát egy életre megjegyezte az élményt, nem győzte dörgölni a pofáját utána. Nagyobb baja viszont nem lett, mondjuk az nem derült ki 100% biztosan, hogy lenyelte-e a polit vagy sem, de megtalálni nem találtuk a rovart.


Egyébként ezt találtam:

"Nem árt tudni viszont, hogy a poloskák erős szagú, folyadékot bocsátanak ki magukból védekezésképpen. Azon túl, hogy e váladék szaga nagyon kellemetlen, a benne lévő vegyület mérgező is. Embernek persze csak akkor okoz problémát, ha megeszi a rovart, de madarak, cickányok ellen kiváló védelmet nyújt. Akár allergiás reakciót is kiválthat, de a penetráns szag idővel az "egészséges" ember nyálkahártyáit is kikezdi." /hvg/


Ill. "A váladék összetétele fajról-fajra kicsit – vagy nagyon is – más lehet. Általában jelentős részét egyenes láncú szénhidrogének teszik ki, és vannak benne az illatért felelős észterek és más vegyületek: dialdehidek, detergens (hogy az ellenség testfelületén szétterjedjen a folyadék), valamint idegméreg." /Élet és tudomány/

márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a normális és kedves válaszokat mindkettőtöknek ment a felpontozás!
márc. 2. 20:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, emberre mondjuk édes kevés ez a mennyiség baj nem lehet belőle. De utálom ezeket.


Én méreg datolyát eszegettem, finom minőségi puha aszaltat (kalifa van már talaltam sok kukackakit, ki is dobtam).


Legutóbb meg egyszer ropog vmi benne, szétszedték és egy fa szú Bogár ült benne.. többet ilyet sem eszek 🤢🤢

márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Én nemrég datolyát
márc. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!