Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha a beteg nem tudja ellátni...

Ha a beteg nem tudja ellátni magát, lehetek többet mellette a kórházban?

Figyelt kérdés

A páromnak balesetben súlyos sérülései lettek. Még intenzíven van.

Legmell, belső sérülések, combcsont törés, sípcsont törés a másik lábán, kéztores mindkét kezén.

Azt mondják talán hétfőn már átkerül a sebeszetre.

Ilyen esetben lehetek többet vele?

Mert se enni, inni, semmit nem fog tudni egyedül így..


márc. 8. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kórházfüggő szerintem.

Férjem autóbalesetben sérült. Többszörös törései voltak neki is.

Én elég sokat mellette lehettem, ő sem tudott önállóan enni, inni, mindenben segítettem neki.

Lelkileg sem volt jól, nagyon rendesek voltak, mert sokkal többet lehettem bent, mint a látogatási idő.

márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az osztályvezető főorvostól kell kérni engedélyt, ha jól tudom. Ha indokolt, akkor ad, ha nem, akkor nem.
márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok évvel ezelőtt, mikor a férjem halálos beteg volt, szemet hunytak fölötte, hogy napokig haza sem mentem, egy műanyag széken, majd egy felállított hordágyon pihentem mellette éjjelente. De ez persze kivételes eset, tudom.
márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Látogatási időt be kell tartani a legtöbb helyen. Egyéb esetben főorvosi engedély kell a hosszabb benttartózkodáshoz. (Bár a mi balesetinken ha nem zavarják a munkát, általában nem szoktuk elküldeni a hozzátartozókat)
márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Amilyen kevés a nővér, biztos még örülnek is neki, de azért előtte tisztázd a megfelelő személlyel, hogy mehet-e a dolog.
márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Intenziven is csak megadott ideig lehet látogatni.Ide még be is kell öltözni.

A kórterembe csak a látogatás idejére lehet ott lenni.Ha 1 ágyasban van akkor kicsit tovább is .Figyelemmel kell lenni a többi beteg el látására is .Nagyon zavart,azért nem tudtam a dolgom végezni,mert idegen ott ült hosszasan az ágyam mellett.A kórtermek nem társalgók.

márc. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Én voltam kórházban két törött kézzel.

Egyik hónaljig be volt gipszelve, a másik csak konyekig.

Nem lehetett mindig ott a párom, hogy segítsen.

Öltözni nagyon nem kell bent, 2 naponta másik pizsamát vettem fel, ebben mindig a barátnőm segített.

Enni nyilván késsel, villával nem tudtam így, de pl egy szendvicset a könyékig gipszelt kezemmel meg tudtam enni.

Inni szívószállal tudtam.

Műtötték mindkét kezemet, a műtét utáni 1-2 nap volt olyan, hogy fájt, akkor feküdtem, a kezeimet nagyon nem is mozgattam, ez a rövid idő volt rosszabb.

Mindenhez segítség kellett persze, mert egyedül fürödni sem tudtam volna vagy öltözni.

De a kórházban segítettek, nem mindenki volt kedves, de a legtöbb nővér igen és főleg az első napokban adtak még inni is.

márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!