Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől lehet ilyen fajta...

Mitől lehet ilyen fajta térdfájdalmam?

Figyelt kérdés

Hello!


Úgy bő 1 hete kezdett a jobb térdem érzékeny lenni. Nincs megdagadva és emlékeim szerint mostanában be sem ütöttem sehova.


Tünetek a következők: Sétáláskor nem, vagy csak nagyon ritkán és enyhén érzek fájdalmat.


Biciklizésnél szoktam érezni ilyen elviselhető fájdalmat, de mikor indulok el akkor elég erős ez a fájdalom.


Le térdelés már 1-2 éve problémás, akkor már régen fáj


Mikor 1 pozícióban pihentetem sokáig, és az ágyban mondjuk felhúzom a lábam vagy pozíciót váltok akkor szokott jelentkezni a fájdalom


Itthon össze vissza 3 lépcső fok van, de a lépcsőzés nem fájdalmas se le sem fel.


Ma egy kicsit tesztelgettem a dolgot, és sem a jobb sem a bal lábam/térdem nem fájt 50-50 1 helyben való szökdécselésnél.


Arra lettem figyelmes, ha fekvő pózban vagyok és felemelem a problémás lábam és behajlítom a térdem bizonyos foknál előjön ez az élesedő fájdalom ahogy tartom, de ha mondjuk ugyan abban a pózban a másik lábammal megtámasztom el is múlik a fájdalom. Ha kiveszem alóla a támasztást újra fáj.


Én az elejében porckopásra gyanakodtam, de ilyen tünetet semerre nem olvastam.

Zárásképpen 1-2 gondolat az életvitelemről.: Fizikai munkát végző, túlsúllyal rendelkező vagyok. 36/F



Esetleg valakinek valami ötlete vagy tapasztalata? Válaszokat előre is köszönöm!



márc. 9. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, de kezdjél el koplalni, hogy leadjál pár kilót. Épp most olvastam valahol, hogy már a testsúly tíz százalékának a leadása is rengeteget jelent az ízületek tehermentesítése szempontjából.

A koplalást meg azért, mondom, mert egyre inkább azt javasolják, hogy ilyen ablakos módszerrel fogyjon, akinek kell:

[link]

márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reagálást. Lesz időm, akkor holnap végig is nézem. Igen fogyni kéne, de nem megy ez könnyen faluhelyen. tavaly sikerült lemenni 80-81 kiló környékére, de akkor nagyon tudatosan étkeztem, jelenleg inkább vagyok 90 körül.
márc. 9. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a koplalás elég egyszerű módszernek tűnik lakóhelytől függetlenül is, ha amúgy nincs valami alapbetegséged (cukorbetegség, vagy más, mert akkor bonyolultabb, bár akkor sem biztos, hogy lehetetlen, csak akkor orvossal konzultálva kell). :)
márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Cukros nem vagyok hála istennek. Magas vérnyomás, meg zöldhályog, asztma, de ezek nem befolyásoló tényezők. Egyszerű módszernek tűnik a koplalás, de fizikai munkát nemigen jó állandóan korgó gyomorral végezni.
márc. 9. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Koplalás nem egészséges. Ezt engedjük már el. A minőségre és a mennyiségre kell odafigyelni.

Józan paraszti ésszel, sok zöldség és gyümölcs, sok folyadék. Édességeket inkább kerülni. Üdítő helyett víz, vagy otthoni tea. Ne legyen púpos a tányér és ne legyen repeta. Fizikai munka mellett már ez is tök jó lenne.

Koplalással csak raktározásba kapcsol át a szervezet. Legnagyobb baromság.

márc. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg orvoshoz menjél el, ne az interneten kérdezd a futóbolondokat.
márc. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ő itt nem egy futóbolond, hanem gasztroenterológus belgyógyász orvos és el is magyarázza, hogy miért fontos a koplalás:

[link]

márc. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!