Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Válasszam a könnyített gipszet?

Válasszam a könnyített gipszet?

Figyelt kérdés

Gipszsínben vagyok hónaljig.

Pénteken körkörös gipszbe tesznek.

Gondolkodom érdemes e könnyített gipszet kérni ekkora gipsznél már.

Miben jobb a színes gipsz azonkívül, hogy könnyebb?


márc. 12. 18:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve kb mennyibe kerül egy ilyen gipsz?
márc. 12. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy.
márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Könyékig voltam csak begipszelve, de ag ujjakkal együtt. Sín rendes fehér gipsz volt egy hétig, utána 5 hét színes műanyag gipszben volt a kezem.

Jobb volt a műanyag. Én nem is a súlya miatt ajánlom, hanem az alá kapsz egy puha kötést, ami sokkal kényelmesebb szerintem.

A gipsz mindenhogy rossz de egy fokkal jobb ez a bélelt, puha. Fehér gipsz alá nem megy semmi.

márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagyok biztos benne, hogy ilyen esetben lehet könnyített gipszet is kérni, ezt azért kérdezd meg, van ahol elsőnek nem is raknak fel ilyet, meg okozhat nyomási problémákat is, de ott kérdezz rá mindenképpen. Amúgy ha igen, akkor az jobb sok szempontból, nem csak mert könnyebb, jobban szellőzik, nem büdösödik benne annyira a testrész, stb.
márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már hogyhogy ilyen esetben nem biztos, hogy lehet? Hónaljig érő gipsznél nem adnak ilyet?

Gipszsínben vagyok most, elvileg pénteken átgipszelnek.

márc. 12. 22:29
 6/7 A kérdező kommentje:

Annyi még hozzátartozik, hogy műtötték a kezemet. Nem tudom ez befolyásol e bármit.

Mi az a nyomási probléma, amit írtál?

márc. 12. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem minden törésre, nem minden doki javasolja a könnyített gipszet.

Egyébként ugyanúgy fixál, mint a sima gipsz szerintem.

Kézre hosszú gipsznél érdemes már azt rakatni.

Nem olcsó, 20 körül simán lesz.

márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!