Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Forró italtól megégett nyelv,...

Forró italtól megégett nyelv, mennyi idő alatt gyógyul?

Figyelt kérdés

Sikerült tegnap délután leforráznom a nyelvem kávéval. Arról találtam információt a neten, mivel segíthető a gyógyulás, de hogy ez hány napig tart, arról nem írtak sehol.

Mit ne mondjak, eléggé kellemetlen érzés!



márc. 15. 11:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Nincs hólyagodás, kicsit fáj és érzéketlen. Érezhetően felborult a PH érték is a számban, hol kiszárad, hol tapadós, hol sok nyál képződik.

Hűtött vizet, hűtött kamilla és gyümölcsteát iszok, mézzel illetve naponta néhány alkalommal egy-egy kiskanál mézet is elszopogatok, kicsit a nyelvemen tartva. Fagyi jól esne, de most lábalok ki az influenzából.

Fogmosás megvan, de a szájvíz kellemetlen égető, az nem megy.

márc. 15. 11:23
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Érezhetően felborult a PH érték is a számban, hol kiszárad, hol tapadós, hol sok nyál képződik. :D Ezen csak nevetni tudok, ne is haragudj.


Amúgy semmi probléma nincs, nem kell itt rémeket látni, meg mézezni, ennyi idő alatt már rég elmúlt, csak te beszéled be magadnak.


Tudom, én általában kéthetente égetem le a nyelvem véletlenül, elszopogatok egy jégkockát, aztán másnapra nem is érzem.

márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha elmúlt volna, miért írogatnék kérdéseket? Szerintem, csak tudom, mit érzek, mi a gondom. Úgy hiszem, nagyon egyszerű kérdést tettem fel, ami nem sértő, nem bántó, így beszólás nélkül is lehet válaszolni rá. Akit nem érint, nem érdekel, nincs benne segítőkészség, csupán unatkozik és késztetést érez gépelésre, azok inkább hanyagoljanak!

Jómagam nem szoktam rendszerese megégetni a számat, így nincs tapasztalatom evvel kapcsolatban. Régen, biztos vált rá példa, ám nem emlékszem rá.

márc. 15. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem beszóltam - azt észrevennéd.


Nem szoktad megégetni - ezért írtam, hogy nem kell parázni rajta, megégeted, másnap- harmadnapra elmúlik, de nem borul fel a pH meg a franc.

márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
PH nem borul fel, a nyál fokozott termelődése normális, szájvíz legyen alkoholmentes. 1-2 nap alatt rendeződik, nem kell semmilyen hókusz pókusz ehhez.
márc. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!