Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szülés után bal borda alatt...

Tóth Tímea 2 kérdése:

Szülés után bal borda alatt erős görcs,fájdalom, zsibbadás. Valakinek volt,van ilyen problémája?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hátha valakivel megtörtént az ami velem ,kicsit többet tudnék mert eddig sajnos semmi eredmény!

Természetes úton hoztam világra a gyermekem de sajnos be kellett avatkozni a doktor úrnak, bele könyökölt a hasamba és azóta bal borda ív alatt többször erős szúró fájdalom, erős görcs és zsibbadás, lüktetés kíséri!( a bal bordámnál teljesen elvan zsibbadva a bőrőm ami nem múlik)

Szülés után pár nappal az ágyon ülve nagyon lehajoltam ott éreztem egy roppanást aztán jött a kegyetlen fájdalom.

Már 4éve hogy szültem de most kezd rosszabb lenni sűrűbben begörcsöl!

Eddig voltam röntgenen,ultra hangon de semmit nem találtak!

Általában ülő helyzetben vagy hajoláskor jön bele a fájdalom

Elkezd lűktetni,elzsibbad,majd egy nagyon erős görcs jön ami csak úgy múlik el ha kihúzom magam és a bordám alá nyúlok.



máj. 26. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Feltehetöen nem a szülés meg a brutális doki a probléma, inkább az epéddel lehetnek bajok a tüneteid alapján.
máj. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is az epéddel lehet baj. Én is epés vagyok, a BAL bordaívem alatt szokott fájni, tudom, hogy a jobb oldalt kellene, de valamiért oda sugárzik ki.

Az epe pedig olyan, hogy akármikor jöhet.

máj. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Bal bordaív alatt epe van, észbajnokok? A hasnyalmirigy van! Az epe es a maj jobboldalt van! Epekő sugarozhat persze akár jobb oldalra is, de annyi agyatok nincs, hogy végigolvassátok, hogy MOZDULATRA fáj! Az epe nem mozdulatra fáj!
máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#3 hú, te aztán nagy IQ bajnok vagy. Elárulom zsenikém, hogy az epe akkor is fáj ha állsz, ha járkálsz sőt még FEKVE is fájhat. Annyi agyad nincs öcskösöm, hogy felfogd amit írok, oda sugározhat. A hasnyalmirigy pedig középtájon fáj, nem egyből a borda alatt.
máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3 azt hozzátenném, a hasnyálmirigy gyakran a hátba kisugárzik. De az okj-s orvosiddal már csak tudod :)
máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én arra gyanakszom hogy valami megzúzodott nagyon ami gyulladásban van ott!

Hozzáteszem hogy előtte ilyen problémám soha nem volt.

A dr.úr pedig nagyon erősen könyökölt a hasamba többször is és pont a bal oldalamon!

Nem folyton fáj, test tartástól függ!

máj. 26. 19:13
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem keresd fel a háziorvost, ö tovább tud küldeni, UH-ra meg esetleg gyomortükrözésre (az epe és a hasnyálmirigy is ezzel vizsgálható).

Zúzódás nem igazán lehet, 4 évig nem élted volna túl, de mindenképpen javasolt egy kivizsgálás.

Nekem ugyanilyen tüneteim voltak (szülés nélkül), a megoldás az epehólyag eltávolítása lett.

máj. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%
Mozdulatra nem szerv fáj, mert ha fáj mozdulatra, akkor fáj mindenképp, fekve is, ha csak mozdulatra fáj, akkor lehet sérv
máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as: a borda alatt milyen sérv lehetne????
máj. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha rekeszizomsérve lenne a kérdezönek, akkor a négy év alatt már "belehalt" volna, amellett nem tudna semmit sem mozogni, dolgozni, még rendesen levegöt sem kapna!


A stílusod meg eléggé minösít téged!

máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!