Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fej beütés után orvos?

Fej beütés után orvos?

Figyelt kérdés

Kb háromnegyed órája jöttem haza biciklivel, és a kormánnyal elkaptam egy parkoló autó visszapillantóját, aminek következtében elestem, és a fejem beütöttem a pirosban álló autóba. Egész pontosan a járomcsontom alsó részével ütköztem neki (az orrom mellett), szóval a bukósisak nem sokat ért.


Onnan egyből eljöttem, tehát hazatekertem. Közben egyszer sem éreztem sem hányingert, sem fejfájást, semmi ilyesmit. Konkrét szédülést sem, egy picit talán még remegek, de ez az ijedtség miatt lehet.


A kérdés most az lenne, hogy menjek-e el az ügyeletre, megnézeti a fejemet. Nem érzek semmi konkrét tünetet, egy nagyon picit talán kába vagyok, mintha egy nehéz ébredés után lennék. De nincs szédülés, hányinger, semmi.


Nagyon kellemetlen lenne, ha most el kéne mennem az orvoshoz (dolgoznom kéne itthon). Felhívtam az ügyeletet, ahol beszéltem egy orvossal, aki azt mondta, ha nincs tünetem, akkor butaság bemenni. De én egy picit félek, hogy lehetett-e valami visszamaradó probléma. Ráadásul jövő csütörtökön repülnék nyaralásra, szóval nem lenne jó, ha pár nap múlva jönne elő valami probléma.


Előre is köszi a válaszokat.


2013. júl. 5. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el. Meló megvár otthon! Ügyeleten pedig nem

szeretnének plusz munkát, ezért (IS) mondhatták.

Fejsérülés nem játék, lehetnek szövődmények. Amit gondolom nem kell részleteznem. Inkább kétszer feleslegesen orvos, mint egyszer későn. MENJ!

Írd meg, mit mondtak!

2013. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem el kéne menni. én már segédkeztem egy agyrázkódásos beteg "ellátásánál". a srácnak se volt hányingere meg semmi, de nem is emlékezett a dátumra. a mentősöknek is úgy kellett mondanom h nem tudja milyen nap van ma. utána el is vitték egy koponya CT-re.
2013. júl. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs rá szükség. Ha tüneted van fordulj orvoshoz, ha nincs, akkor fölösleges. Ha pár nap múlva jönne elő valami, akkor azon az sem segít, ha most elmész. Igyál sokat, próbálj meg pihenni és aludni amennyit csak tudsz, mást nem tudsz tenni.
2013. júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menj most. a koponyasérülteknél gyakori az un. lucidum intervallum, azaz tünetmentes időszak, amit gyors állapotromlás követ. érdemes előtte menni, mert ha baj van, akkor azt most is észre veszik...
2013. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!