Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 15 évesen lehet orrsövény...

15 évesen lehet orrsövény ferdülés műtét? Fájdalmas?

Figyelt kérdés
2013. aug. 3. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Megvárják, amíg a növekedésed befejeződik, addig nem nyúlnak hozzá,

Inkább 18 és 21 éves korod között lesz ezt érdemes megcsinálni.

2013. aug. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én úgy hallottam,16-ig nem nyúlnak hozzá. Nekem 13 éves a lányom,szegénynek iszonyú ferde,nagyon zavarja,és egyre rosszabb...egyébként azt mondják műtét után baromira fáj. De gondolj arra hányan kibírták már előtted.Minden műtéti beavatkozás fáj,főleg ami fejen van. Amúgy biztosan ütötted már meg a orrod,labdával vagy játék közben. Ugye hogy elég fájdalmas az is? Szóval,nincs mit szépíteni,nagyon fájdalmas beavatkozás.
2013. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem megcsinálták 22 éves koromban. Sem a műtét nem fájt sem utána.

Lokálban csinálták, injekciós érzéstelenítéssel.Én jobban izgultam mint kellett volna azt mondom. Persze nem egy kellemes dolog , de kibírható, fájdalmat a műtét alatt nem éreztem. A kellemetlen nekem az volt,hogy utána mkét orrjáratot kitömték ilyen hámosító kenőccsel átitatott gézzel és ezért 2 vagy 3 napig a számon kellett venni a levegőt. Nekem ez volt a legrosszabb élményem , a parittya kötést magamnak cseréltem. Éjjel a nővérrel csináltuk másnapra a parittyakötést gézből, hogy legyen az osztályon elég a frissen műtött betegeknek. Én nem tudtam aludni inkább kint voltam beszélgetni.


/ 1-es vagyok/

2013. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekorban mütőték az orrsövény ferdülést kb 12 ves lehettem és 5 -6 nap kórház altatásban végezték halványan ennyire emlékszem.
2013. szept. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!