Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Helytelen levegővétel okozta...

Helytelen levegővétel okozta lesérülés fekvenyomás közben?

Figyelt kérdés

Nemrégiben nyomtam fekve egyenes padon

A súly nem volt nagy 40-50 kg

A levegőt úgy vettem, hogy amikor magamra engedtem a súlyt akkor belélegeztem amikor kinyomtam a súlyt akkor kifújtam a levegőt


Az első kérdésem: hogy jó e ez a levegővételi technika vagy a levegőbenntartásos módszer a jobb?


A második kérdésem: lehetséges e a lesérülés a tüdőnek vagy egyéb belső szervnek izomnak, ha túl sok levegőt szivok be miközben magamra engedem a súlyt?



2013. aug. 17. 20:41
 1/1 A kérdező kommentje:

Esetleg második verzióként jó e ha benntartom a levegőt amikor magamra engedem a súlyt és kinyomáskor kifújom?


Őszintén megvallva nem érzem, hogy túl jó lenne ha beszivom a levegőt amikor a súlyt magamra engedem ezért várom a kommenteket ebben a témában


Egyenes padon való fekvenyomásról lenne szó egyébként

2013. aug. 21. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!