Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tegyek ha mélyen elvágtam...

Mit tegyek ha mélyen elvágtam a talpamat?

Figyelt kérdés

#nemvérzik
2013. aug. 27. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Irány az ambulancia.
2013. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon mély, akkor menj el a sebészetre, talán kell tetanusz injekció és varrat is, egyébként ha jól kifolyt a véred, Betadinnal fertőtlenítsd és tegyél rá kötszert.
2013. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer olyan mélyen elvágtam a sarkam, hogy szerintem még a csontot is érte, mire haza értem, a cipőmben tocsogott a vér.. De nem foglalkoztam vele, otthon kimostam a sebet, tettem rá egy ragtapaszt és befásliztam, hogy ne fájjon annyira, amikor járok, anyámnak azt mondtam, hogy csak meghúztam a lábam.. Akkor kb 11 éves voltam, azóta rájöttem, hogy hülyeség volt eltitkolni, mert ugyan nem fertőződött el, de simán kaphattam volna vérmérgezést ( iszapos, koszos tóba ugráltunk, amikor történt)és még a csonthártyám is begyulladhatott volna. Ezen kívül olyan mély volt, hogy ha orvos látja, biztosan összevarrta volna.. Ha nem is mész el orvoshoz, legalább fertőtlenítsd le és a kötés után még fáslizd be, különben nagyon sz@r lesz egy ideig járni.
2013. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A katonasagnal 30 eve en is elvagttam a talpamat eleg melyen.Semi sem totent!De ha cukorbeteg vagy akor viszont azonal meny orvoshoz mert ramehet az egesz labad!
2013. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül mit tettél?
2014. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!