Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ollóval megsértett bőr begyull...

Ollóval megsértett bőr begyulladt, mivel lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Pedikűrözés közben "megszaladt" az olló, nagylábujjnál kívül a köröm sarkát kivágtam, ez után a bőrt is levágtam ott mert nekem ott mindig keményebb, véletlenül jobban belevágtam a kelleténél :S vérzett is kicsit, de nem tűnt vészesnek. Aztán másnapra begyulladt, piros fel van dagadva, ha a sarkánál megnyomom szúr, mintha belenne nőve a köröm olyan érzés, szúr, de kétlem h belenne nőve, előző nap se szúrt mielőtt megvágtam volna, meg kivágtam a kis sarkát a körömnek.

Normális érzés ha ilyenkor szúr?

2. napra már lett egy kis "pukli" rajta, azt hittem a seb, de az hús, picit hozzáérek és fáj, az eleven hús, kifordult volna, vagy vadhús lenne? Mit lehet ezzel csinálni?

Betadint tettem rá, aztán paradicsomot, egész éjszakán át, nappal is rajta, bevan kötözve.

Jobb ha hagyom szellőzni, vagy kötözgessem? Hogyan gyógyul ez be minél hamarabb?

Vöröshagymát tehetek rá, segített már vkinek?

Sebészetre kellene menni?



2013. szept. 12. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A paradicsomot és a hagymát inkább szjon át használd. A lábadra kend a Betadine-t és kösd is be.Ha már nem váladékozik ,akkor nem fontos kötni,de addig igen.És amikor csak lehet pihentesd a lábad és most ne hordjál olyan cipőt,ami nyomná. És ha nem javul néhány napon belül(pl. a hét végén) menj el sebészetre.
2013. szept. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gennyezett 1 napig. Már nem. 3 napja ilyen :( És az vadhús lenne?? Vki azt mondta ahogy forr össze nyomja ki, elfog múlni, nem bírnám ki h ezt megpiszkálják, főleg nem h kimetszék, nagyon fáj.
2013. szept. 12. 22:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Szandába járok :s zoknit is alig bírok felvenni, picit hozzáér vmi, fáj :(
2013. szept. 12. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Betadine és ha megszáradt, akkor tegyél rá Tetran krémet és tapaszt, ha ez nem viszi le 2-3 nap alatt, akkor menj el a sebészetre.
2013. szept. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap este hagymát reszeltem le, vattapamacsra tettem rá géz, reggel kicseréltem ismét tettem rá. Már csak egy kicsi gyulladás van, és az a seb vagy hús.. húzódik vissza, kisebb lett, és mintha száradna le, ha hozzáérek sem fáj már úgy. Betadint is tettem rá megint délután. Remélem rendbe jön.

Köszönöm a válaszokat!!

2013. szept. 13. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!