Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért korpásodik a fejem?

Miért korpásodik a fejem?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta ilyen "korpa gömbök" vannak a fejemen és ha én ha a fodrász mossa hiába mert ott maradnak ha elkaparom akkor is de olyan szinten viszket a fejbőrm.hogy ezeket a göböket véresre vakarom és hiába mosom meg akkor is azok ott vannak mostanába különösen

2013. szept. 16. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen sampont használsz? A Head&Shoulders nagyon jó erre, nekem bevált.
2013. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Schauma de ezt is kb 1 hónapja használom de a heah& sholdersz is jó meg a Syoss
2013. szept. 16. 20:22
 3/7 Gyémántlány ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de azok a fejtetvek serkéi! Nálunk is voltak ilyenek alsóban, sajnos már nagyon jól tudom, hogy néznek ki, mit csinálnak, stb.

Vegyél a patikában tetűirtó hajszeszt, és minden este kend be a fejedet! Ha odafigyelsz a kezelésére, pár hét alatt ki tudod irtani őket!

Fontos, hogy rendszeresen, akár naponta mosd meg a hajad, mivel ezek a kis kártevők nem nagyon bírják a tisztaságot! Ha van rá módod, kérj meg valakit, hogy nézze át a fejed, hogy tényleg tetvek-e, mert lehet, hogy tévedek, de jelenleg nem tudok másra gondolni!

2013. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy egészen egyszerű módszer annak bizonyítására vagy cáfolására, hogy tetves vagy-e vagy sem, főleg, ha nem szeretnéd másokkal is tudatni- pedig nem szégyen ez, mert a tiszta fejet szeretik a kis mocskok. Veszel egy nagyon sűrű fésűt és egy fehér papírlapot, fölé hajolsz, s ha kipotyog egy is, akkor tetű. De tükörben megnézheted a hajszálaidat, s ha látsz a szálakon olyat, ami nem jön le, az a serke. Mint írták, a patikában van ellenszer.


A korpát mindig gombás fertőzés okozza. Ennek a végleges megszüntetése olcsón a szódabikarbóna meg az almaecet. Tapasztalatból mondom, hogy ez a legjobb. Kipróbáltam én azelőtt mindenféle ilyen meg olyan sampont sok pénzért, de csak addig segített, amíg csak azt használtam.

Egy félliteres palackba meleg vizet öntesz, hozzáadsz 1 evőkanál szódabikarbónát, hamar feloldódik. Egy másik, szintén félliteres palackba pedig 1 evőkanál almaecetet. Előbb a szódabikarbónás vízzel mosd meg úgy, hogy lassan csorgatod a fejedre és jusson mindenhova. Utána ugyanígy az almaecetes vízzel. Sima vízzel ne öblítsd le, az ecet szagát addig érzed, míg ki nem mész a levegőre. Ha hosszú hajad van, mindennek a kétszerese. Kb. 2 hétig ezzel mostam a hajamat heti 3x-szor és elmúlt. Azóta csak havonta egyszer ezzel, biztos, ami biztos alapon. Ja, ha fested a hajad esetleg és netán sötétre, akkor fenn áll a "veszélye", hogy világosabb lesz.

2013. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem nem a tetű a hibás.... már megnézték és volt már egy párszor,hogy osztálytársaktól kaptam el a tetveket de akkor nem volt korpás a fejem.... hanem ha fésülöm korpa hullik belőle.. Sampon a baja biztos vagyok benne mert amióta új sampont használük azóta vannak ilyen gondjaim :) de azért köszönöm
2013. szept. 17. 21:03
 6/7 klopusz ***** válasza:

Szia!


Kisebbik lányomnak volt iszonyatosan korpás a feje. Vittem bőrgyógyászhoz, aki sebhorreas dermatitis-t diagnosztizált nála. Felírt egy kenőcsöt, ami nagyon zsíros és még büdös is (kén van benne), mindig pénteken tudtam csak kezelni, mert másnapra borzalmas lett a haja.

Veszkődtünk ezzel hónapokon át.

Sógorom gyógyszerész, ő ajánlotta a Garnier cég Citrus detox samponját. Ez valamit használt is, de nem túl sokat.

Aztán eszembe jutott, hogy van itthon Diprosalic oldat, amit én meg a párom használunk. Minden mindegy alapon kipróbáltam a gyereknél, és csodák csodája, az első kezelés után 90 %-kal csökkent a korpa mennyisége, második alkalmazás után pedig el is múlt teljesen, ráadásul a haja sem zsírosodik annyira, mint addig.

Azóta hetente egyszer karbantartó kezelést csinálunk és minden problémája megszűnt :-)


Remélem, segítettem!

2013. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon sokat :) Köszönöm
2013. szept. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!