Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szenvedtettek már valamilyen...

Szenvedtettek már valamilyen balesetet?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen sérülésetek lett? Meddig tartott a felépülésetek? Milyen baleset volt? Hogy élted meg? Lett valami maradandó sérülésed?

2013. szept. 24. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

igen. Az első balesetem:

-Milyen baleset volt? :

6 évesen elütött a csuklós busz.

- milyen sérülésetek lett?:

Több bordatörés, mindkét láb törése, bal alsókartörés, zúzódások, nyílt sebek a törött üvegektől.

-Meddig tartott a felépülésetek?:

1-2 évig

- Hogy élted meg?:

6 éves voltam már nem emlékszem. Csak egy valamire. Mielőtt elájultam volna a baleset helyszínén láttam a sofőr halott fehér arcát, és láttam apámat aki elől szaladtam (és emiatt futottam a busz elé) aki nagyon sírt.

- Lett valami maradandó sérülésed?:

Az arcomon van egy halvány heg amit egy üveg vágása okozta.

A második balesetem:

- Milyen baleset volt?:

Autóbaleset. Piros lámpánál álltunk amikor belénk száguldozott egy másik autó. Frontálisan ütközött velünk. Mi álltunk, ő vagy 100-al jött belénk.

- milyen sérülésetek lett? :

Eltört a bal könyököm, a bokám, kitört a légzsák miatt 3 fogam, zúzódások, üvegtörmelékek miatti apró vágások. Ja, és elment a magzatvizem. (éppen a kórházba mentünk volna általános kivizsgálásra. 9 hónapban jártam..)

- Meddig tartott a felépülésetek?:

A kórházban csak 2 hetet voltunk, utána addig amíg a gipszeket le nem vették

- Hogy élted meg?:

Sokkolt. Azt hittem meghalok, azt hittem a fiam is meghalt. Dühös voltam, mert még elájulni sem tudtam. Végig az volt bennem, hogy most kiszállok a kocsiból, odamegyek az idióta sofőrhöz , és kitaposom a belét.. Annyira dühös voltam, hogy a fájdalmat sem éreztem... Csak ki akartam szabadulni a kocsiból, és megverni a csávót.. (nem tudtam kiszállni, a tűzoltók vettek ki..)

- Lett valami maradandó sérülésed?

Hál istenek, sem nekem sem a fiamnak nem lett. Jobban mondva a letört fogak lettek csak maradandóak..

2013. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. Hamis, félkóbor kutyák elől menekültem hajnalban, meredek lejtőn elestem és az elég durva útburkolat folytonossági hiányokat okozott rajtam, a jobb tenyeremről teljesen lejött a bőr s az államból is lemorzsolódott egy darab. Morc voltam, mert emiatt el kellett halasztanom a hazautat, plusz minden zsíros lett, amihez hozzányúltam (a zsírsejtek zöme ott maradt a kezemen). A kötéseket nem bírom. Ja és ilyen buta balesetet, grrrr. Fogalmam sincs, mikor nőtt vissza a bőröm. Maradandó sérülések: az államon heg (első télen még fázott is, fura érzés volt), az egyik fogamon karcok.


2. Most nem írom le az okokat és körülményeket, de tanulságos volt, nyáron inni kell, főleg, ha vezetni tanul az ember... A kavicsokat pedig tisztelni illik. Nos, a motor ráesett a kisujjamra. A röntgenes szerint repedés, az orvos szerint törés volt, engem csak az érdekelt, hogy nem ficam, úgyhogy mentem haza. Be akarták gipszelni felkarközépig, nagyon meglepődtek, hogy nemet mondtam. Kisujj, bármi inkább legyen vele, mint gipsz a jobb kezemen, azt nem bírnám, írtam, a kötéseket is letépem hamar, mert idegesítenek :D Pár hétig gyógyult. Maradandó? Nem tudom, picit görbébb, mint a másik, de alig észrevehető és lehet, hogy eleve ilyen volt, nem tudom.


3. Motorbaleset, de kicsit nagyobb sebességnél, látványosat repültem. Be voltam öltözve (ami nem ártott, arcra és könyökre is estem), de mint kiderült, volt gyönge pont. Trükkös, elmozdult csuklótörés lett, műtéttel. A gipsz ellen persze ez alkalommal is tiltakoztam, szerintem ósdi dolog, főleg csuklóra, s én nem bírom az ilyesmit, én naponta többször kezet mosok, ha el van törve, ha nem.

4.5 hétig forrt a csont (addig bizsergett), akkor már úgysem bírtam magamon a kézrögzítőt sem. A motoromhoz sokkal tovább érkeztek az alkatrészek Koreából... De 1-2 évnek kellett eltelnie, mire ugyanolyan erőssé vált a bal karom, mint a jobb s nem fájt, ha ráterheltem a testsúlyom jelentős részét. Fura, korábban gyengébb volt a bal, mint a jobb... :D

Marandónak talán a kis titánt vagy mit nevezhetjük a csuklómban s a varrat után maradt heget. Érzésre jobb, mint valaha.

Megélni nem volt egyszerű. Még kórházban is voltam, ami az én kórházfóbiámmal nem egyszerű, bár kimászkáltam jó messzire (cipelve a vértömlőt :D) és leléptem, amikor még nem akartak elengedni, de én a jogaimra hivatkoztam. A legelején pedig nagyon sajnáltam a motoromat, egészen lelkifurdalásom volt miatta. De rendbehozták a kis drágát :)


Voltak még ilyen aprók, jobbára motorral, de ott nem történt sérülés, legfeljebb a lábam fájt egy ideig. Itthon is érik az embert dolgok, megráz az áram, megszalad a kés vagy a láncfűrész (indiszponált lehettem az utóbbinál, de azóta nem foglalkozom vele. elég nekem a fúró, a dekopírfűrész és a flex), de nem volt semmi komoly ;)

2013. szept. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisebbek több is volt

Pl: cseresznye mag miatt gégemetszés

Szőnyegporolón ugrálás miatt válltörés

munkahelyi balesetnél, rosszul léptem a lépcsőn így bokatörés.

Nem is olyan régen a barátom motorján ülve a bolond mutatványa miatt leestem a motorról úgy hogy a karom hátracsavarodott, és újra eltört a vállam...

2013. szept. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

3 szor ütött el az autó. 1. A parkolóban, nagy szél volt felkavarta a port. A sofőr későn vett észre és elütött. Eszméletlen voltam. Csak a kórházban tértem magamhoz. Fejsérülés, a bal szememmel nem láttam egy napig, fejfájás, bal térdem bedagadt.

2. A körforgalomban megelőzött egy autó( ami szabályellenes) kitért onnan és lesodort az útról. A kerékpárom első kerekén krumpli nyolcas. A homlokomon beszakadt a bőr. A kabátom tiszta vér lett. A sofőr pedig elhajtott. A mögöttem haladó állt meg, és vitt be a kórházba. Enyhe agyrászkódás.

3. Hazafelé menet nagy volt a dugó. Kerékpárommal előztem az autókat. Aztán valaki kinyitotta az ajtót. Pont akkor amikor odaértem. Átfordultam az ajtón. A nadrágom elszakadt, első kerék nyolcas, sárhányó eltöröt. Nekem semmi bajom, de hazáig cipelhettem a bringát. A sofőr mellett ülő hölgy(aki kinyitotta az ajtót) meg játszotta a hülyét! Még neki állt feljebb. Hogy lehet az út közepén lassan igaz, de haladó autónak kinyitni az ajtaját? Se energiám, se kedvem nem volt a konfliktushoz. Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy az autósok le se sza..ják a kerékpárosokat! Csoda, hogy még élek. Ja volt még egy esetem. Az út szélén a jobb oldalon parkolt egy kisbusz. Szembe jött egy teherautó, amit megelőzött egy oktávia. Az egész olyan gyorsan történt, hogy csak azt vettem észre, hogy az oktávia nekiszorított a kisbusznak, és súrolta a bal térdemet. Szerencsére megúsztam. De csak pár mm en múlott és telibe kap az oktávia. Mennek mint az őrültek. Ilyen helyzetben nem is szabadott volna előznie! Főleg ha nem tudja mi van a teherautó előtt, vagy a másik sávban.

2014. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igen, szenvedtem. Karácsony előtt. Éppen bátyámmal, anyámmal és a bátyám barátnőjével mentünk ajándékot venni. Tizenegy éves voltam, ez egy éve történt kb. Mivel fagy volt, az utak kissé befagytak és megcsúsztunk, egyenesen bele a buszba. Milyen sérülésem lett? Semmilyen! :)) Beütöttem az állam, kicsit fájt, de semmi. Egyedül a bátyám barátnőjének dagadt fel a szeme, pont az ablakba ütközött. Buszbaleset volt. Nem lett semmi maradandó sérülésem! 12/L
2014. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Igen,autóbaleset 10 napos(!!!) koromban.Álltunk a piros lámpánál,és egy hülye belénk jött vagy 100-zal...Anya agyrázkódást szenvedett,apa eltörte a bal kezét,mamám eltörte a lábát,én meg intenzívre kerültem...Az autó egy hatalmas,összenyomott fémdarab lett,a sofőrt pedig lesittelték...
2015. márc. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

csuklózúzódás és repedés- jegen történt, elestem, gipszet kaptam pár hétre. már alig emlékszem rá, nem nagyon érdekelt. nincs nyoma

2 ujjtörés egyszerre- a kezem beakadt a horgászszékbe, ez egyik leszakadt de szerencsére visszavarrták, a másik csak repedt. ez viselt meg a legjobban, nagyon csúnya volt még hetekig. A varrás látszik az ujjamon, és a körmöm se úgy nő mint kéne, hol van, hol nincs, de legalább megvan az ujjam :D a teljes gyúgyulás kb 2 hónap de még évekig érzékeny volt a hidegre melegre.

orsócsonttörés- kutyák elől menekültem mert meg voltam ijedve és belefutottam egy árokba. gipsz pár hétig. nem lett nyoma

csuklótörés és vágások a lábamon- ez is esés miatt, külföldön voltunk szóval ez volt a legmacerásabb, a lábamon több helyen összevarták a vágásokat, ezeknek látszik a nyoma. a csuklómat begipszelték. szomorú voltam hogy nyaraltunk és nem tudtam semmit se csinálni, mivel első napon történt.

ezen kívül még kisebb vágások a kezemen lábamon, amikor biklis baleset- elestem és valami kihasította a térdem (azóta se tudom hogy mi) látszik a heg kb 4 centis.

ezen kívül kisebb-nagyobb vágások a kezemen lábamon, amikor nem mentünk orvoshoz, ezeknek jobban látszik a nyoma mint a töréseknek. ez mind 12-18 éves korom között történtek, szóval elég sűrűek voltak a balesetek, de remélem már ennek vége, 3 éve semmi nem történt :D

2016. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!