Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mellkasfájdalom: inszallag...

Mellkasfájdalom: inszallag vagy szivfájdalom?

Figyelt kérdés

Konditeremben végzett fekvenyomás alatt szivritmuszavart éreztem majd utána következő napon is éles gyulladásos fájdalmat a mellkasomból

Kérdés az, hogy az inszallagok gyulladtak be vagy húzódtak meg a bordáimnál alatt vagy a szivem sérülhetett?



2013. okt. 8. 18:40
 1/3 anonim válasza:

Öööö, hát, nem vagyok orvos. De ha a szíveddel lenne valami, szerintem nem itt írogatnál :)


Ha szabályosan csináltad, megfelelő súllyal, akkor max izomláz. Ha szabálytalanul, túl nagy súllyal, akkor sérülhet a váll és környéke.

2013. okt. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Mellkas alatti égő-húzódó-szúró érzést éreztem de behatárolhatatlan mert csak a szivtájékon volt érezhető a dolog

Ahogy fekvenyomtam valószinüleg feljebb csúszott a rúd és egyből szivritmuszavart kaptam és egyúttal meghúzta a borda alatti inszallagokat is

A dolog elmúlt, úgyhogy valószinűleg húzódás volt!

2013. okt. 9. 15:55
 3/3 anonim válasza:

"egyből szivritmuszavart kaptam" - azt hogy? :) Szerintem kicsit hipochonder vagy (nem bántásból). Figyelj a megfelelő súlyra (az a max súly, amivel SZABÁLYOSAN tudod csinálni a gyakorlatot. Sima fekvenyomást a mellbimbó vonalára, illetve picit alá engeded le.


Alapos bemelegítés az elején, alapos nyújtás a végén. HA ezekre figyelsz, akkor nem lesz gond.

2013. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!