Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ezzel el kene mennem az...

Ezzel el kene mennem az orvoshoz? (Majdnem az egesz also karom tiszta kek lila varalafutasos)

Figyelt kérdés

Elmentem mult het szombaton jegkorcsolyazni. Elestem egy parszor s kozben eszre se vettem, hogy a konyokom nagyon be van dagadva es szinte egy kissebb labda szeru valami keletkezett a helyen. Azt mondanom se kell, hogy olyan volt mint a szivarvany, de a labda alaku valami nagyon megijesztett. Meg kardiganon keresztul is eszre lehetett venni. Gyorsan raktam ra jeget es lenyomtam. Az a golyo alaku ize mar lement de a szivarvany meg mindig nem. Tiszta LILA KEK A KEZEM. Majdnem az egesz also karom. Mar egy hete van ez igy, egy nagyon kicsit javult a folyamatos ectes vizesruhazastol meg a jegtol, de meg mindig nem az igazi. El kene mennem vele az orvoshoz?

Azert nem tudom mert, igaz hogy nagyon csunya, de nem faj egyaltalan. Neha kellemetlen letennem a karom az iskola padra de amugy semmi gond. De viszont erzek egy pici csontot vagy en nem is tudom, hogy minek nevezzem a konyokomon egy pici golyo feleseget ott ahol megutottem.

Es elegge megremiszt. Mutattam az anyamnak o azt mondta, hogy nincs ott semmi, de en erzem hogy van.


Valakinek valaha volt ilyenje? Mit csinaljak vele? Ez meg veszelyes is lehet?


2013. okt. 19. 07:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ne fikazzatok a helyesirasomat legyszi, mar negy eve nem elek Magyarorszagon.
2013. okt. 19. 07:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Felesleges elmenned egyenlőre. A kis "golyó"amit érzel azért van ,mert a sérült izületnél kötőszövet alakul ki,ami lehet,hogy örökre ott is marad agy pici csomó képében. Azért lila az egész kezed,mert ha ilyenkor ér sérül,abból vér kerül a szövetek közé és az a gravitációnak megfelelően lefolyik a szövetek között. Mivel a kar a leggyakrabban lefelé lóg,oda folyik. Már hiába jegeled. Az csak az első 1-2 napban hatásos,mert csökkenti az erek tágulatát,ezáltal a vérzést. De Utána már a véralvadás miatt és az alvadás nem ér semmit. Ilyenkor,azért,hogy a "lilaság" hamarabb felszívódjon,inkább melegíteni kell(meleg borogatás)és gyorsítja a folyamatot a Lioton gél,amiben van alvadásgátló is.
2013. okt. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pár hónapja a combomat vertem be nagyon, kb. 4 tenyérnyi felületen volt lila az egész. Hetekig tartott, mire elmúlt a lilaság. Én is úgy éreztem, hogy ez gyanúsan sokáig tart, de egy gyógytornász ismerősöm azt mondta, normális, hogy ilyen lassan múlik el. Mikor már nem látszott semmi, egyszer hasra fekve egy bizonyos irányban megnyomódott és az megint nagyon fájt, úgyhogy a teljes gyógyulás talán egy hónapig is eltartott vagy tovább. De teljesen meggyógyult végül.
2013. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kenjed fekete nadálytő tinktúrával (ha nem kapsz tinktúrát, jó a krém is)
2013. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszokat! Mostmar megnyugodtam :)
2013. okt. 20. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!