Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Folyamatosan eltöröm az...

Folyamatosan eltöröm az ujjaim. Mit kéne tegyek?

Figyelt kérdés

Csak ebben az évben kétszer törtem el az egyik ujjamat, egy másik alkalommal pedig csak megzúztam. Később megzúzódott egy másik ujjam is. Már egy ideje meggyógyultak, de most megint baleset ért egyet, ez már egy harmadik ujj. Még két évvel ezelőtt szilánkosra tört benne a porc, és bedrótozták. Azóta már meggyógyult, de most megint bevertem, és egyelőre nem tudom, hogy eltört-e, vagy csak zúzódott, de eléggé fáj. Sajnos a műtét óta nem hajlik normálisan, szóval nem tudom, milyen probléma érte.

Egyébként mindegyik baleset kosarazás közben történt. Csak nekimegy a labda, és eltörnek. Mit csináljak? Elég, ha kalciumot szedek? Vagy van jobb megoldás?



2013. nov. 6. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha nem kosaraznál...
2013. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit az előző javasol vagy kivizsgáltatni, hogy mitől ilyen satnya a csontozatod.
2013. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég komolyan gondolom a kosarazást, szóval nem szeretném abbahagyni. Hát akkor keresek valami dokit. :)
2013. nov. 6. 23:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérjél egy beutalót a háziorvosodtól csontsűrűség-vizsgálatra. Fiatalon általában nem küldik az embert, mert ritka a csontritkulás, de ha neked ilyen problémád van, akkor mégis lehet ez a hátterében, és indokolt kivizsgálni.
2013. nov. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyél minél több vitaminos gyümölcsöt (főképp narancsféléket) vagy szedj valami vitamint ami a körmöt is erősíti, esetleg lakkozd be olyan körömerősítővel :)
2013. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!