Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábközépcsonttörés (pontosan...

Lábközépcsonttörés (pontosan nem tudom, talán 3-as,4-es vagy 5-ös csont, BIZTOS, hogy nem 1-2),1 hete vették le a járógipszet (2 hét fekvő,4 hét járó volt), dagadás, fájdalom van, lehet, hogy baj van?

Figyelt kérdés

Ma erősen sántítok, boka alig mozdul (fel-le még csak-csak, jobbra-balra nem), belső boka bedagadva hátra az Achilles felé, külső boka alatt-előtt a lábfej bedagadva, a lábfej a 4-es 5-ös lábujj felett elszíneződött (pirosas. Szederjesszerű) és majdhogynem érzékeny érintésre is.3-as lábujj mozgatásra érzékeny. Ez normális?

Járkálok mindenfele, terhelem, ahogy az orvos mondta, de nem túlterhelem. Járásnál a sántítás "ellenére" minden lépés fájdalom, de nem a volt törés környékén, hanem mindenhol máshol, ahol fent írtam.



2013. nov. 12. 21:40
 1/1 A kérdező kommentje:
Hm. Nagyon oda kell figyelni, hogy ilyenkor hogy jársz. Azért fáj mindenhol máshol, mert az agy menekülőre fogja ilyenkor és máshogy használtatja a lábat, mint ahogy kéne. A törés még természetes, hogy fáj és természetellenesen lépsz pont azért, hogy ezt a fájdalmat elkerüld. Ebből jön, hogy mindenhol máshol fáj. Próbálj rendesen, megszokottan járni. De nézesd meg szerintem, az a biztos.
2016. okt. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!