Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hasizmom fölött, kb a gyomorsz...

Hasizmom fölött, kb a gyomorszájamnál ha befeszítem a hasizmom, akkor egy dudor kinyomódik ott. Mi lehet az? Esetleg valami sérv?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Hacsak nem volt műtéted azon a területen, akkor nagy valószínűséggel úgynevezett rectus diastasis. Ez azt jelenti, hogy a bal és jobb oldali hosszú egyenes hasizom közötti kötőszövetes lemez meglazul, és haspréskor így pár bélkacs kitüremkedik. Nem sérv, mert nincs sérvkapu (azaz a hasfal folytonossága megtartott). Ha volt már ezen a területen műtéted, akkor reális eséllyel szóba jöhet hegsérv is. Akárhogy is, nézesd meg orvossal, az a biztos.
2013. nov. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Műtétem még sosem volt, ha ráérek megnézetem egy orvossal!

2013. nov. 24. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!