Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Teljesen tanácstalan vagyok,...

Teljesen tanácstalan vagyok, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

19.-én műtöttek külboka töréssel, lemezelték, csavarozták, ha jól tudom, akkor 5 csavar van benne.

Kórházban műtöttek, de ma elmentem ide hozzánk az sztk-ba és az itteni orvos teljesen felülírta az operáló orvosom tanácsát. Azt megjegyezem, hogy a mai orvos Dr. Fröhlich Péter (orvostudományok kandidátusa, sebész-, traumatológus szakorvos, sportorvos, ig. orvosszakértő.

A régi orvosom szerint csak dec. 17.-én állhatok rá a lábamra, viszont Fröhlich doktor szerint már holnaptól elkezdhetem a fokozatos terhelést. Raktak is rá ma egy sarkat.

Egyébként ma röntgent is csináltak, tehát a doktor úr megnézte a jelenlegi állást is.

Ti mit tennétek a helyemben? Igazából én a mai orvosban jobban bízom, nevesebb, viszont nem ő műtött.


2013. dec. 3. 17:37
 1/5 Adam256 válasza:

Aki műtött én annak fontolnám meg a tanácsát, mivel ő végezte a műtétet, másik orvos adhat szakvéleményt de ha baj lesz akkor csak te jársz rosszul!

nekem is volt műtve a lábam és a ráállás és a fokozatos terhelés között van különbség! véleményem szerint mind a kettő doki javaslata jó csak más a megfogalmazás, aki műtött az lehet nem mondta de ő is gondolt a fokozatos terhelésre!

Valamilyen szinten milyen ilyen jellegű műtét után a fokozatos terhelés kell azért hogy javulj

2013. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze itt csak fokozatos terhelésről beszélünk . . . , csak a műtős orvos 17.-re tervezte a sarkat és a terhelést, a mai doktor meg honaptól javasolta fokozatos terhelést.

Azt mondta, hogy nyugaton ezt a fajta törést nem is gipszelik, csak műtik és valamilyen bokarögzítőt adnak.

2013. dec. 3. 19:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Rettenetesen félek ráállni.
2013. dec. 3. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is a műtőorvos tanácsát fogadnám meg

Vagy még várj legalább egy hetet, hadd gyógyuljon

2013. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még pihentetném a lábam

Nemtudom, a másik doki (aki műtött) mit fog szólni, ha

megtudja, hogy nem tartottad be a tanácsát

2013. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!