Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Erőltetet, gyors gyaloglásnál...

Arlekim kérdése:

Erőltetet, gyors gyaloglásnál hamar görcsbe áll a lábszáram elol, sípcsonttól térdig. Régen 10km után sem volt ilyen. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, szeretek sétálni, és gyalogolni, régen túráztam is. Reggelente gyalog megyek munkába (kb 5km) ami alatt 3-4 alkalommal is meg kell állnom, mert borzongok a fájdalomtól, a lábam pedig kemény és rugalmatlan, görcsös, mint egy faláb. Amint megállok ellazul, de elkezdek borzongani is. Főleg olyankor van, mikor sietek, hogy beérjek, haza felé nem fordul elő. Képes vagyok nagyon gyorsan is gyalogolni a hosszú lábaim, és azok ereje miatt, de reggelente nem "suhanok" csak "szedem a lábaim".

2013. dec. 6. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Jó lenne minél előbb angiológiára menned. A járás közbeni görcs,fájdalom érszűkület jele lehet, az úgynevezett claudicatio intermittens.
2013. dec. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az izmok kifogynak az oxigénből?

Ilyen fiatalon ez lehetséges? 12 évig dohányoztam, fél éve szoktam le.

2013. dec. 6. 07:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ritka ilyen fiatalon,de láttam már. Nem mondom,hogy ez a bajod,de nem ártana kizárni.
2013. dec. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érszűkület. Akár a háziorvos ki tudja mutatni, van hozzá eszköze. Magad is megkeresheted a pulzusodat. Először a "jó" lábadon, hogy tudd, hol keresd: ágyékhajlat, térdizület, boka alatt. Nekem a háziorvos a készülékével ujjanként is meg tudta mérni...Valamilyen Doppler készüléke van. Ha megvan a hiba, ki lehet javítani
2013. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A leírásokból az derül ki, hogy eltérő módon kellene hogy jelentkezzen a két lábban, de ez nálam szinte pontosan szinkronban történik.
2013. dec. 11. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy 2-3 hónapos magnézium kúrát,lehet,hogy magnézium hiány a gond.
2013. dec. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!