Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kulso bokatoresem volt szerdan...

Kulso bokatoresem volt szerdan, mar aznap be is gipszeltek. Tobbi lent (? )

Figyelt kérdés
fekvogipszet kaptam, azt mondtak h pihentessem a labam, nem nagyon kene jarkaljak.. de wcre, kajaert kimaszkaltam, ez baj? a masik meg az h lement a dagadas a labamrol es nagyon lotyog a gipsz es mar csak nagyon kicsit faj, baj h lotyog? jovoheten hetfon kell visszamenjek es ha minden oke akkor kapok jarogipszet.
2013. dec. 20. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés mozogni, mert elmozdulhat az összeillesztésnél, rosszul forr össze, s aztán jönnek a problémák.Az jó, hogy nincs bedagadva, de éppen azért fekvőgipsz, hogy lehetőleg nyugalomban tartsd.Persze kérdés, van-e segítséged, aki kiszolgál, s minimálisra csökkentheted a mozgást.
2013. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egyedul lakom, szal nincs semmi segitsegem, annyi, hogy a szomszed vesz nekem ennivalot... kivancsi vagyok igy telen, hogy fogok iskolaba jarni vagy ilyenkor ha rossz az ido, esetleg esett a ho vagy fagyos az ut akkor nem kell menjek, adnak igazolast vagy hogyan mukodik ez?
2013. dec. 20. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a fekvőgipsz épp azt jelenti, hogy feküdnöd kell vele. Semmi iskola, bevásárlás. Általában 6 hét egy ilyen gyógyulás. Elküldöd a papírjaidat a háziorvoshoz, és ő igazolja, hogy ágyhoz kötött vagy/voltál. Én nem játszanék vele, mert maradandó is lehet egy rosszul összeforrt csont.Majd az orvos megmondja, mikortól állhatsz rá.
2013. dec. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vécére, konyhába kimehetsz a fekvőgipsszel is, lényeg, hogy ne állj rá a gipszes lábadra, mankózzál vagy féllábon ugráljál. Ezen kívül viszont valóban ágyban fekvés javasolt egész nap, a gipszes lábadat meg polcold fel párnákkal és úgy heverésszél az ágyban. Tévézgessél, olvassál, tanulj, gépezzél, ne a lábadon agyalj! :) Hívj meg haverokat, rendeljetek pizzát, kártyázzatok, ilyesmi.


Ha lemegy a sérülést követő durva dagadás a lábadról, normális, hogy némileg lötyög a gipsz rajta. Lényeg, hogy bokában tartsa a lábadat.


A járógipsz alá mát tesznek sarkat, azon tudsz normálisan járkálni. Ha utcára kimész a gipszeddel, akkor húzol rá egy nagy zoknit, ha hó, vagy eső van, egy zacsit, hogy ne ázzon át. Nem annyira vészes, hidd el! Jobbulást azért minél előbb! :)

2013. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!