Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elég rendesen belevágtam a...

Keratutu kérdése:

Elég rendesen belevágtam a hüvelykujjamba, húsig sikerült, úgy hogy a köröm egy része "figyeg", es belátok alá, azonnal ki lett takaritva, és le lett sebtapaszolva. Elmenjek dokihoz hogy levágja vagy szépen le fog nőni, ha oda figyelek rá?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Levágni nem fog semmit a doki, legfeljebb varja. Én elugranék vele a balesetire, ha más nem, legalább profimód bekötözik. Elvégre is fizeted a TB-t, ez neked jár.
2014. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A körmöt nem fogja tudni megvarrni, legalábbis szerintem, mert a körmömet vágtam át húsig, de úgy gondolom, ha minden nap tisztitom, és cserélem a kötést nem fog begyulladni. Mert levetetni nem akarom a körmöm, no meg így még tudom használni, és a szakmámhoz szükséges. Csak az a gond hogy Angliába dolgozok, és valahogy nem akarom itteni orvosra bízni magam csak ha nagyon fontos. Megettem egy gerezd fokhagymát is ezzel is megelőzve talán a vérfertőzés veszélyeit.
2014. jan. 6. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Azzal csak a szádat büdösítetted :D


Ha otthon akarod kikezelni, gyakran fertőtlenítsd sebre való alkohollal. Patikákban lehet kapni kint is ilyet.

2014. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor még jó hogy ma már nem találkozok senkivel :D Rendben van, mert nem fáj, meglepő módon nem is vérzett annyira. Én csak a gyógyulási időszaktól félek, hogy amikor a bevágott köröm le akar nőni és egyben gyógyul a seb akkor fog legennyesedni :/
2014. jan. 6. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!