Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy eltört-e az állkapcsom? (bővebben)

Figyelt kérdés
4 hete volt egy balesetem, elestem, és CT-vel sikerült megállapítani, hogy elrepedt az alsó állkapcsom bal szára. (bal mandibulaszár infractiója). Két hétig szigorúan pépesen étkeztem előírás szerint, azalatt fájt is gyakran nyitáskor az állkapcsom. Két hete már kis falatokban közel rendesen étkezek/étkezhetek, természetesen nem rágok keményet. Viszont úgy érzem, egyszer valahogy sikerült túlterhelnem az állkapcsom, mert most fáj a repedés helyén néha, elég enyhén, és "húzódó" érzésem van ott, az alsó-felső állkapcsomban pedig az ellentétes oldalon néha iszonyatos fájdalmat érzek. A kontroll újabb 2 hét múlva esedékes, addig is hogyan tudnám kideríteni, eltört-e az állkapcsom? A repedés oldalán meg van duzzadva a másik oldalhoz képest.

2014. jan. 26. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Sehogy, visszamész az orvoshoz.

Egyébként szerintem inkább a szokatlan terhelés miatt lehet, ahogy kíméled azt a repedést, bizonyára másként rágsz, de nehéz megmondani, jobb lenne egy kontroll röntgen szerintem.

2014. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, bár a röntgen sajnos nem mutatja/mutatta meg a különbséget a repedés és a törés közt, ezért is voltam CT-n
2014. jan. 27. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!