Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Újra kéne műteni a térdem?...

Újra kéne műteni a térdem? (keresztszalag pótlás)

Figyelt kérdés

Mindennél jobban utálom a térdem, amióta megműtötték (4hónapja). Általában valami csavarral rögzítik a szalagot, de nálam ez kiesett és helyette fémlapot raktak be. Ez lett a vesztem. Iszonyat nehezen hajlik a térdem és fáj. Jobb esetben magamtól kb. 65°ig tudom hajlítani (ismétlem, 4 hónapja műtöttek), gyógytornára is járok és itthon is rendesen csinálom a feladatokat. Gyógytornán hajlító gépre is szoktak rakni ott 70°-75°-ig hajlik (persze feszül az egész ). Kinyújtani sem tudom rendesen, nagyon elegem van. Amikor járok akkor úgy 30°-ig hajlik, tehát 4hónapja úgy haladok, mint egy lajhár és többször is kattan egyet, illetve, ha már valami buckásabb úton megyek rögtön beleakadok. Úgy érzem, hogy kb mindent tök feleslegesen csinálok, és nagyon rossz kedvem van az egésztől.

Mit tudnék kezdeni ezzel az egész helyzettel? Mindenki csak azt tudja mondani, hogy csináljam a gyógytornát és majd behajlik, de hát nekem nem úgy tűnik.



2014. febr. 12. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem műtötték a térdemet (csavarozták is és támasztékot is kapott). 4 hónap után már teljesen hajlott a térdem. Sőt a fiamnak is ugyanezt a műtétet csinálták és neki is. Viszont,ahova jártam gyógytornára volt egy lány,akinek 10 hónap után meg kellett ismételni a műtét,mert neki gondja volt. Végül ugyanott,ahol az előző műtét csinálták neki egy másik orvos műtötte ismét. Eü.dolgozó vagyok,ismertem is ott néhány nővért és ők mondták,hogy nem ez az első hasonló esete annak az orvosnak,aki először operálta. Utána mindig az az orvos hozta helyre a dolgokat,aki engem is műtött. Ezt csak azért írom,mert ha még nem láta az orvosod menj vissza,ha igen lehet,hogy jó lenne másnak is megmutatni.
2014. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ő is látta , és márciusban kell vissza mennem. Azt mondta,hogy úsznom kéne (csak nincs pénzünk rá). Igazából én bízom ebben az orvosban, mert mindenki dicsérte, meg mondták, is hogy szerencsés vagyok mert ő műtött. Szóval nem tudom :/ azt is mondta, hogy ha nem fog rendesen hajlani akkor még egyszer meg kell műteni.
2014. febr. 12. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor várjál,mást egyenlőre nem tehetsz. De azt megkérdezheted tőle,hogy tud-e adni beutalót gyógyúszásra (ilyenkor kevesebbet kell fizetni). És csináld a gyógytornát otthon is rendszeresen,hajlítsd a lábad még ha fáj akkor is!
2014. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!