Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mitől fáj a hátam?

Mitől fáj a hátam?

Figyelt kérdés
Mostanában biciklit szereltem,és úgy mikor váltót tesztelek nem elviszem egy körre,hanem megemelem a hátulját és meg tekerem,meg ugye mikor kereket szedek ki,vagy féket csinálok akkor felemelem és a hátára fektetem,és utána szokott fájni a hátam és a derekam,meg ha sokáig vagyok legugolva és kicsit meggörnyedve akkor is,de viszont másnap már semmi. Gondolom hogy a bicikli szerelés miatt,dehogy miért? Lehet gerinc sérvem? Elég gyakran szoktam kiroppantani a gerincem és a nyakam(hátra hajolás és nyakkörzés). Nem gyakran emelgetek dolgokat,és ha igen akkor se túl nehezet,max 20kg-t.

2014. febr. 27. 22:56
 1/1 anonim ***** válasza:

ha ropog a hátad, akkor lazák az izületeid, ha lazák az izületeid, akkor bizony előfordul, hogy beállnak egy egy rossz pozícióba és ott elgémberednek, ilyenkor jön az érzés, hogy ki kellene roppantani, de mivel nem vagy szakember sok helyen nem tudod kiroppantani csak itt ott, tehát valahol visszaáll a jó helyzetbe de valahol pedig csak rontasz a helyzeten ez időről időre jobban fog fájni, keress fel egy manuálterapeutát/csontkovácsot, nekik az a dolguk, hogy szépen kiropogtatják a gerincedet...

nekem pl a derekamban és a nyakamban van ez az érzés, hiába nyakkörzök, hiába tornázok, nem tudom elmúlasztani, mindig 10-15 perc múlva már újra érzem, hogy ki kellene ropogtatni, a manuálterapeutám meg tudja úgy dolgozni, hogy olyan hangja van, mint egy géppisztojnak, van akinek fáj, de nekem mindig akkora megkönnyebbülés én mindig nagyon élvezem a kezelést arról nem is beszélve, hogy utána 2-3 hónapig semmi gerincfájdalmam nincs.

2014. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!