Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bordatörés, esetleg más?

Bordatörés, esetleg más?

Figyelt kérdés

Fájlaltam kicsit a baloldalam. Volt hétvégén meccsem, (kempó, annyit takar hogy eleje bunyó, box, utána volt földre vitel azaz eldobod a másikat a földre és pontot kapsz aztán volt bírkó. Teljesen mindegy, de utánna eszméletlenül fájt, szórakoztunk útközbe haverokkal hátulról hátrarántottak akkor éreztem hogy ez úgy fáj hogy nem igaz. Azóta is nagyon fáj némely mozdulatoknál nagyon kellemetlen. baloldalt hátul..nem is hátul inkább olalt, magasságba olyan lengőbordák körül.

Boocsánat ha retardált a megfogalmazás, nem fogok most vele törődni csak hogy érthető legyen. Mit javasoltok? orvos? vagy várjak még egy-két napot, lehet csak zúzódás? Mert szerintem ha törés/repedés lenne akkor mozdulni se bírnék. Így meg tudok mindent, csak néhha(ez inkább olyan sűrű néha) fáj nagyon.

Köszönöm előre is!


2014. márc. 9. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
De,akkor is tudnál mozogni. Szinte nincs különbség egy bordatörés,repedés fájdalma vagy az zúzódás fájdalma között. A gyógyulási ideje és a kezelése is megegyezik,kivéve,ha többszörös bordatörés van. Nem ártana megröntgenezni.
2014. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Háziorvos röntgenre fog küldeni, mert legalább is ki kell zárni a borda repedés vagy törés lehetőségét, bár a jelek arra mutatnak. Egyebet nemigen lehet vele csinálni, mert rögzíteni is csak mérsékelten lehet.
2014. márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!