Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nemtudom ele törhetett a...

Kéti22 kérdése:

Nemtudom ele törhetett a kislányom keze?

Figyelt kérdés
az 5 éves kislányom kiesett a trambulinból és a kezére esett.nemfáj neki csak ha megfogom neki és ha néha rosszul mozditja.nemtudom hogy az ütéstöl fájhat e neki.nemtudom el e vigyem orvoshoz.
2014. márc. 31. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés egy vicc. Ennyire nem lehetsz felelőtlen ember!

Én felnőtt emberként elmegyek az orvoshoz ha fáj a kezem mert ráestem, egy 5 éves gyereket azonnal vittem volna dokihoz.

2014. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem csak kamu.
2014. márc. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
próbáld ki, a sérült kezével meg tudja-e szorítani a te ujjadat? Érdemes lenne elmenni a sebészetre, megnézik, mi és mennyire sérült.
2014. márc. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még ha nem is tört "ele" nyilvánvalóan valami gond van, irány az ügyelet!
2014. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 intrepid ***** válasza:
El törhetett-e? Igen, eltörhetett. Még az is lehet, ha nem vizsgáltatod meg, hogy rosszul forr össze, és kacskakezű lesz. Holnap első dolgod, hogy baleseti sebészet, és vizsgálat után megnyugodsz, hogy nincsen komoly baj. Vagy viszed haza gipszes kézzel.
2014. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nyilvánvalóan orvoshoz kellene vinni, igen.
2014. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nemvittem el az orvoshoz és elmult neki.köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 2. 14:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nem aktuális, de muszáj leírnom:


Minden válaszoló azt javasolta, hogy rögtön sebészet, baleseti, orvos. Szakadjunk már el attól a gondolattól, hogy "jaaaaj elesett most milesz, jujujuj".


Én gyerekkoromban kismilliószor estem, nagy magasságokból is, fejemet is vertem be nagyon csúnyán kismilliószor, alig 2 éves koromban megettem natúrba félkiló földet, és túléltem. Ma meg minden aprósággal szaladni kell...


Természetesen nem azt mondom hogy ne lássa a sérülést egy szakember, hanem azt, hogy legyünk tisztában a sérülés mértékével, gondolkozzunk egy kicsit, még akkor is ha nehezünkre esik is (ezt senki ne vegye sértésnek az emberek nagy többségéről beszélek)

Aki tényleg felelős, az nem akkor reagál, amikor baj van, hanem jóval előtte. Mondjuk szinte mindenkinek van jogosítványa, aminek tudtommal a feltétele az elsősegély vizsga. Noha nem nagyon részletezik órán, attól még meg kell tanulni:


Törés tünetei: duzzadás, fájdalom, alakváltozás, kóros mozgathatóság.

A legtöbb ember elsősegély nyújtó képessége igen csekély. Ami addig nem is gond, amíg nincs rá szükség. Viszont ha az embernek gyereke van, nyugodtan olvasgassa át az első segélynyújtó könyvet sebek, törések, ficam, rándulás, fulladás címszavaknál.

2014. ápr. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!