Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdműtét után meddig tartanak...

Térdműtét után meddig tartanak bent a kórházban?

Figyelt kérdés

Ismétlődő térdkalácsficamok miatt műteni kell a térdemet, és az érdekelne, hogy egy ilyen műtét után meddig kell bent maradni a kórházban?

Ha valakinek volt már hasonló műtéte, akkor arról is szívesen hallanék, hogy hogyan zajlott a műtét, utána meddig nem lehetett lábra állni, mikortól lehetett már esetleg csak mankóval?


A műtéttől nem félek, tudom, hogy altatásban leszek, de attól nagyon rosszul vagyok, hogy másokra leszek utalva mindenben. :(

A kórházban a fürdetés pl. (és egyéb kényes dolgok...) hogy zajlott?



2014. ápr. 2. 15:28
 1/2 anonim válasza:
fekszel a hátadon egy nővér mosdókesztyüben megtörölget..ha intim részen nem szeretnéd rádbíza kimegy változó meddig nem mankózhatsz majd a doki megmondja ezen felesleges kattognod
2014. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt már térdkalács-műtétem, nem mondták véletlenül, hogy Denks-műtéted lesz? Mert arról tudnék mesélni. Én két hétig voltam bent, viszont unokatesóm csak egy hétig. Ha altatásod lesz, akkor emelheted a fejed, nekem gerincérzéstelenítésem volt, így minimum 12 órán keresztül nem ülhettem fel. Engem nem mosdattak, kaptam lavórt, odaadták a mosdókesztyűmet meg a törölközőmet, a szappan nálam volt, és megmosdottam. Valószínű, hogy pár napig ágytálad lesz, ha ügyes vagy, akkor megtanulod, hogy hogyan kell berakni, és akkor már abban sem kell segítség.

Nekem speciális műtétem volt, meg elfelejtkezett rólam a doki, ezért csak 5 nap múlva kelhettem fel, egyébként 1-2 nappal korábban kellett volna. Először inkább járókeretet kapsz, mert valószínű, hogy lesz rajtad térdsín vagy tok, és meg kell szokni, hogy húzza a lábad oldalra. Utána jöhet a mankózás. 5-6 hétig mankó, 5 hétig szinte biztos, hogy nem terhelhetsz a műtött lábadra.

Remélem, hogy tudtam segíteni. :) Ha szeretnél még tudni valamit, akkor megpróbálok rá válaszolni. :)

2014. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!