Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a lábam, már soha se...

Eltört a lábam, már soha se lesz a régi?

Figyelt kérdés
14 éves 153 centi magas 50 kilogrammos fiú vagyok . Nemrégiben eltört a lábam.Elmozdulásos sípcsonttörés a bokám felett. Megoperálták úgy két hete.4 hét múlva leveszik a sínt.Ekkor már ráállhatok,de addig nem.Azután rá két hónapra kiszedik a csavarokat és a lemezt.Ameddig ez meg nem történik maximum sétálhatok. A futás csak ezután lesz engedélyezett.Sokan ijesztenek,hogy soha nem lesz olyan erős a csontom mint a régi.És hogy örökké fog fájni.Pedig már most nem fáj,időjárás változásra sem.Akkor lehetséges hogy a fájdalmak gyógyulás után jelennek majd meg ?

2014. máj. 15. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Törés esetén a szervezeted calciummal "forrasztja" össze a két csontdarabot. A calcium keményebb a csontnál, úgyhogy az, hogy nem lesz olyan erős az már megbukott. A fájás nem minden esetben jelentkezik, lehet, hogy fog, lehet, hogy nem. 14 éves vagy... Szerintem a körülötted lévő ijesztgetőid sem tudnak sokkal többet a törésekről mint te, csak az alapján mondanak bármit is amit képzelnek / hallanak :)
2014. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogy!!

Ez csak akkor történne meg, ha nem tartanád be azt, amit mondanak az orvosok. Szerintem ne is higgyél egyiküknek sem, akik ilyet mondanak...

És nem hinném, hogy fájni fog. Viszont az már igaz, hogy a lábad már nem lesz a régi. Remélem, tudtam valamit segíteni:)

2014. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen rendbejössz, csak hagy rendben békésen összeforrni.
2014. máj. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nekem "csak" 3 lábujjam tört de nekem hetente fáj.Az egyik rosszul forrt össze.A futás,pedig nem megy úgy mint régen.Mindent úgy csináltam,ahogy mondták.
2014. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
De ez mindenkinél más.
2014. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az attól függ, hogy milyen erős vagy és miként tartod be az orvos utasításait. Hogy telnek a "gipszes" heteid?
2014. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A fiamnak február elején volt egy ennél valamivel "kisebb" sérülése.

Neki bokatörés és boka-szalagszakadása volt. 6 hét fekvőgipsz és 4 hét járógipsz. A fekvőgipszes heteket annak ellenére nehezen viselte, hogy szinte naponta jöttek az osztálytársai, barátai látogatóba. (Hozzá teszem, hogy a fiam sportol és pont sportolás közben sérült meg.)

2014. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy kisebb lenne fia sérülése.Mivel én hat hétig kaptam járógipszet,és ennek letelte után NEM kapok járógipszet.Tehát nem lesz egyáltalán járógipszem.

Nehéz elviselni,hogy nem léphetek rá,de legalább kényelmesebb sokkal mint járógipsszel,nem viszket,nem zavar és a többi.

2014. máj. 23. 13:46
 9/10 anonim válasza:

"Nem hinném hogy kisebb lenne fia sérülése.Mivel én hat hétig kaptam járógipszet," -Gondlom itt a járógipszre utalás az valójában a fekvőgipszet vagyis a gipszsínt jelentette.-


Az nem kizárt, hogy csak az úgynevezett gyógyulás után jelentkezhetnek ezek. A fiamnál legalábbis így volt. -Bár ehhez hozzá tartozik, hogy nem is nagyon volt ilyen szintű hőingás a gipszes időszakban.

(A #6-#7 vagyok.)

2014. máj. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
78%
Hasonló "cipőben" járunk. Nekem kb. 1,5 hete tört el a sípcsontom és a szárkapocscsontom. Még kb. 4,5 hét múlva veszik le a fekvőgipszet rólam. Én még nem tudom, hogy kapok-e vagy sem járógipszet. Jobbulást Neked!
2014. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!