Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A GANGLIONT hogyan lehet...

A GANGLIONT hogyan lehet eltávolítani? Van valakinek valami tippje? A jobb könyökömnél van.

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem kiműtötték. Lehetett bentalvósan, altatásban, vagy ambulánsan helyi érzéstelenítéssel.
2014. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És utána " nem jött vissza "?
2014. máj. 31. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Azon a kezemen nem, pedig mindenki (még az orvos is) azt mondta, hogy vissza fog. Most a másikon van.
2014. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem egész egyszerűen eltűnt, pedig nem csináltam vele semmit.
2014. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A ganglion ugye egy felgyülemlett dúc, amit az izületi nedv alkot. Régi módszer az hogy manuálisan szétkell zúzni. Ez nagyon barbár. Nekem a csuklómon szokott lenni, Középsuliban volt 2x ..úgy tünt el hogy fociztunk, és lényegében majdnem háratört a csuklóm..(szétzúzódott a dúc) Most egyetemista vagyok és néha kijön. Orvosis haverom mondta hogy mi ez, és nem érdemes kiműttetni, mert ha hajlamos vagyok rá úgyis visszanő. Gyenge masszírozásszerű mozdulatokkal kezdjem nyomkodni, csípkedni de ne erőltessem. Így fájdalommentesen elérhető, hogy ez a kis folyadékciszta a bőr alatt kidurranjon és felszívódjon. Én ezt szoktam csinálni. Általában így egy hét alatt mindig lemegy ha előjön. Kicsit kellemetlen lehet, de magamnak csinálom.. amíg kedvem vagy időm van ha kijön... remélem segítettem vele.
2014. jún. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm igen segítettél vele ! :)
2014. jún. 5. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!