Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy sérült telefon akkuból...

Cetkutya kérdése:

Egy sérült telefon akkuból kiszivároghat annyi károsanyag ami egészségkárosodáshoz vezet?

Figyelt kérdés
Megméricskéltem a minap a régi telefonom rossz Li-polimer akkuját. Bevallom csupaszítottam rajta rendesen, mire kigyulladt a kezemben, és elég szúrós szagot hagyott maga után. Azóta folyamatosan szellőztetem a szobát, de csak nem múlik a szag. A "hogy lehetek ekkora marha hogy akkumulátort bontogatok" válaszokat hanyagoljátok, tudom jól hogy mekkora nagy marha vagyok. Értelmes válaszokat kérek, köszönöm

2014. máj. 31. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Kigyulladt? Ha csak szétszeded attól, hogy gyullad ki?
2014. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
multiméterrel mértem a kivezetéseket, és szikrát húzott az akku érintkezője és a multiméter érintkezője. Az akku elkezdett melegedni szépen. A szigetelés már meg volt sérülve, és lángra kapott az a műanyagos fólia. Leöntöttem utána egy pohár vízzel, kb ezután vettem észre a szúrós szagot.
2014. jún. 1. 00:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Így utólag a vizes ötlet sem volt túl zseniális...
2014. jún. 1. 00:28
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Valmit nagyon rosszul mértél. Ilyet még a mesékben sem hallottam. A jelenség úgy lehetett, hogy rövidrezártad az akkut. De ha még nem vitt el a mentő, akkor nem lehet gond.
2014. jún. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem sokat lélegeztél be belőle, mert a Líthium oxidja is mérgező, nem csak a Berilliumé.
2014. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiszellőztettem a szobát amennyire lehet. Mivel tünetmentesen megértem a holnapot, hátha megmaradok ezután is.
2014. jún. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!