Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van egy vízhólyag a talpamon....

Van egy vízhólyag a talpamon. Kipukkadt és a bőrt körbevágtam. Kb 6 cm. Az a gondom, hogy a bőröm kettérepedt és egy mély seb keletkezett ami nem akar összeforrni már 2 napja. Mit csináljak most/ mivel kenjem?

Figyelt kérdés
Eddig aloe verával és neogranormonnal kentem. Nagyon fáj ha rálépek.

2014. jún. 18. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Mitől lett vízhólyag? Szerintem most kerülni kéne a lábbelik viselését, hogy be tudjon száradni a seb, annak most szellőznie kellene. Lehet egyébként gyógyszertárban kapni egy piros színű oldatot ami kimondottan sebre kell kenni és védőréteget képez rajta de szellőzni is engedi a sebet. Nem tudom mi a neve, de a gyógyszerész tudni fogja eme leírás alapján.
2014. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bőrt kár volt levágni... máskor, ha kipukkasztod, hagyd rajta, majd akkor leválik, ha már alatta a terület újrahámosodott. Fertőtlenítsd le a sebet Betadine-nal, és kötözd be nappalra. Éjjelre pedig vedd l a kötést, hadd szellőzzön. A Neogranormont akkor kend rá, ha már van rajta valami minimális hámréteg, a nyílt sebbe ne kend bele. Ha nagyon nem akar múlni, vagy begennyesedik, akkor fordulj orvoshoz.
2014. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!