Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hüvelyujjamon mintha egy...

Hüvelyujjamon mintha egy csontdarab/porcdarab levált volna. Kíválóan tudom mozgatni, és nem fáj, csak ha enyhén megnyomom. Baj, ha pár napig nem mehetek orvoshoz evvel?

Figyelt kérdés

Nagyon megütöttem a hüvelykujjam, fájt 10-20 percig tegnap, aztán elmúlt. Ma lettem figyelmes arra, hogy ha a másik kezemmel megnyomom a hüvelykujjam egyik részét, akkor fájdalmas, és hogy egy kis darabka csont/porc, vagy micsoda, "ugrál" a bőr alatt, ahol ezen "masszirozásra" (elég csak egyszer odanyomnom) fájdalmas. Ha abbahagyom a "masszirozást", semmi fájdalom.


Lehet esetleg csak egy idegszál, vagy ér sérulése? Bár egyértelműen ugrál egy pici porcdarab, ha ott masszirozom...


Ez mi lehet? Porcleválás? Csonttörés?


Ha törés, akkor baj, ha nem tudok pár napig dokihoz menni evvel, megröntgeneztetni? Úgy tudom, sínbe teszik, ha törött. Pár napig sín nélkül deformálódhat, vagy lehet egyéb probléma belőle?



2014. jún. 21. 18:13
 1/1 anonim válasza:
Nekem egyszer a könyökömön volt egy olyan mint hogyha levált volna egy kis darab valahonnan hát olyasmi amit te irsz mivel utána egyre jobban zavart h ott kidülemkedett meg ha hozzá értem fájt is elmentem dokihoz, és kimütötték belőle , ez igazábol állitolag valami befelé hegesedés volt egy ütődés után, nem tudom mennyit segitek ezzel a válasszal, de gondoltam elmondom amit tudok, hátha segít!
2014. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!