Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A múlt hét péntekén felkartöré...

B.Ági kérdése:

A múlt hét péntekén felkartörésemmel operáltak. Már itthon vagyok. A karom már a sötétbarnától kezdve minden színn játszik és enyhén dagadt. Szerintetek a Lioton gél vagy a Voltaren gél a jobb, ha használnám?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A lioton egy nagyon enyhe fájdalomcsillapító gél enyhe hűsítő érzettel.


A Voltaren szerintem egy kicsit erősebb, de szintén főleg fájdalomcsillapító/gyulladáscsökkentő.


Ha a véraláfutást akarod eltűntetni, egyik sem alkalmas.


Btw, én orvostól/patikustól kérnék ajánlást hogy egyáltlaán milyen típusú készítményre lenne szükséged, és egyáltalán szabad-e hazsnálnod.

2014. jún. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A véraláfutást szerintetek mi segíti felszivódni?
2014. jún. 24. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A csontot gyógyulni segíti és a véraláfutást is eltünteti a feketenadálytő/árnika gél, ezt lehet gyógyszertárban kérni (a kenőcs összetételében mindkét összetevő szerepel).

DE műtéti sebre vagy környékére nem kenheted, se ezt, se a Voltarent, se a Liotont.

2014. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamo77db ***** válasza:
Kérj egy kontrollt attól az orvostól, aki operált. Ő biztosan tud neked tanácsot adni. És ne halogasd, az idő nem neked dolgozik.
2014. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!