Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tetanusz utáni szövődmény?

Tetanusz utáni szövődmény?

Figyelt kérdés

Augusztus 10-e körül (szombaton) szögbe léptem, ami bár az első napokba nem fájt( alaposan mindennel lefertőtlenítettük), majd rá pár napra (kedden) tetanuszt kaptam. A szokásos kellemetlenségeken túl azt vettem észre, hogy a tetanusz oltástól lefelé néha elgyengült a lábam, de olyan szinten, mintha kirúgták volna a lábam alólam. A kezdetektől borogattam, izomlazítóval ( Flectorral) kenegettem.

Jelenleg reggel, ébredés után panasz mentes vagyok, de alig lépek párat, és érzem, hogy nehéz mennem, fáj enyhén a derekam vonalától egészen a térdemig. Néha ülni is kényelmetlen, a medencém első felén egy ponton nem túl kellemes, ha megnyomom.

Még sosem kaptam eddig tetanuszt, mindenkit kérdeztem, azt mondták, hogy ez természetes.

Tényleg az, vagy menjek vissza az orvoshoz? Elég idő telt el, hogy jobban keljen már lennem?



#derék #szövődmény #tetanusz #ülő izom sérülés #rosszul beadott oltás #izomba beadott oltás #végtag elgyengülés
2014. szept. 12. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már nem természetes 1 hónap után, apukámnak pl elfertőződött, vagy begyulladt az injekció helye, egy nagy vörös folt lett körülötte és bedagadt, neki felvágták és egy csövet tettek bele, hogy a genny ki tudjon ürülni. Neked sem ártana elmenni orvoshoz, mert lehet, hogy valami nem stimmel, de az is lehet, hogy teljesen mástól van, mindenképpen ki kell vizsgáltatni.
2014. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem szerencsére nem piros, az oltás helyén nem duzzadt.

Viszont a lábam, amivel a szögbe léptem, ott is fájdogál, bár nagy valószínűséggel izom sérülés, vagy nem tudom.

Akivel eddig beszéltem, azzal nyugtattak, hogy idegbe adhatták a tetanuszt, és majd meg fog gyógyulni, akár hónapokig is eltarthat.

2014. szept. 12. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azért visszamennék a dokihoz, ha 1 hónap után is ilyen fájdalmaid vannak, annak lehet valami baj, biztosabb, ha megnézeted.
2014. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:)
2014. szept. 12. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!