Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miert gorcsol folyamatosan a...

Miert gorcsol folyamatosan a labam?

Figyelt kérdés

Focizok minden heten csutortokon van egy mecs hetente 2 edzes es szinte minden 2.meccsen begorcsol a labam de most voltam uszni 1 hetig meg elotte voltam atletika versenyre amire mar 3 hetig keszultunk futas,tavolugras,60m sikfutas,300m futas,kislabdadobas de nekem tegnap 2 begorcsolt es mas nap is 2 begorcsolt meccsen mi lehet enne az oka?nem dohanyzok es nem is iszok rendesen taplalkozok,nem zsiros eteleket eszek

gyumolcsok:Alma,szollo,banan,mandarin,kiwi,narancs ezeket eszek.Szerintetek hagyjam abba a focit ?Mi lehet a gorcsoknek az oka?


2014. okt. 9. 18:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja elfelejtettem mondani hogy kiskoromtol mar ludtalpam van lehet hogy az okozza?
2014. okt. 9. 18:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg még növésben s fejlődésben vagy, amikor sok kalciumra van szüksége a szervezetnek. A kalcium-hiány szokott izomgörcsöket okozni (bár egyéb szervetlen anyagok hiánya is közrejátszhat. Fokozni kellene a kalcium bevitelt pl. kalcium pezsgőtabletta, vagy az ételekbe kevert szénsavas mész, esetleg porított tojáshéj segítségével. Ugyanakkor mellőzni kellene a felesleges foszfor bevitelt (pl. ömlesztett sajtok). Esetleg csináltatni kellene egy vér kalcium ill. mellékpajzsmirigy vizsgálatot. Ha túlzottan nagy a légzéssel a szén-dioxid vesztés a vérből, akkor is lehetséges ilyen görcshajlam.
2014. okt. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
DE nekem csak a ball labam szokott gorcsolni a jobb soha nem gorcsolt be meg eletembe.
2014. okt. 9. 18:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Megerőltető sport után gyakran előfordul, ilyenkor igyál sok folyadékot, magnéziumot szedj, és ne feledkezz meg az izomlazító, nyújtó gyakorlatokról sport előtt, után.
2014. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kálcium, hanem magnéziumhiány okozza legfőként az izomgörcsöket. Próbálj meg több vitamint fogyasztani (ne bolti szar kapszulákat, hanem természetes módon), nézd meg, hátha segít.

Ha pedig eszel/iszol ilyen hülye gyúrós porokat, akkor hagyd abba.

2014. nov. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!