Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fáj a sípcsontom fölött,...

Miért fáj a sípcsontom fölött, a térdem alatt?

Figyelt kérdés

Egy csomó helyen megpróbáltam megkeresni, de konkrétan ilyenről szóló cikket sehol nem találtam, talán itt lesz valaki, aki hasonló cipőben jár, járt.

Elmagyarázom, hogy hol fáj, mert még azt sem találtam meg, hogy ennek a testrészemnek mi a neve. Tehát:

Van ugye a térdem, alatta van egy (azt hiszem) ínszalag rész (patella), és utána kezdődik egy csont. Nálam ez egy kb. diónyi méretű ovális csont. Ennek a csontnak az alja, és a külseje fáj. Mellékeltem egy képet, hogy kb. hol van a fájdalom. Az egészben az a furcsa, hogy mind a két lábamon észleltem ezeket. 14 éve focizok, most volt egy kis gondom a bokámmal, másfél hónapot teljesen kihagytam, és utána kezdtem el edzeni, egy meccsen már végigjátszottam egy félidőt is. Már az első edzés után fájtak így a lábaim, gondolom valami megerőltetéstől, de szeretném tudni, hogy ez egyáltalán micsoda, és mivel tudom orvosolni, enyhíteni a fájdalmat.


[link]



2014. okt. 10. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírásodból én a schlatter-osgood szindrómára gondolnék. Nézz utána az interneten vannak képek is össze tudod hasonlítani hogy ugyanott fáj e..

Remelem tudtam segíteni :) mielőbbi jobbulast!

2014. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, sokat segítettél. :)
2014. okt. 11. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!