Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A forró olajtól keletkezett...

A forró olajtól keletkezett égési sérülést mivel lehet kezelni, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Pont egy hete ráfröccsent a kezemre több nagyobb foltban a forró olaj sütés közben, nem hólyagosodott fel, csak egy két csíkban, de az nem vészes. Egy nagyon picit halványult egy hét alatt, de nem kimondottan látható a javulás. Kenegetem körömvirág krémmel és Neogranormon pirossal, de elég rosszul néz ki. Ez el fog valaha múlni vagy mivel halványíthatnám? Nem szeretném egész életembe viselni mert még olyan fiatal vagyok :(
2014. okt. 14. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
az égési sérülés nagyon lassan gyógyul.. el fog múlni ne izgulj.. esetleg ha van otthon aloe-vera kaktuszod, törj belőle le egy darabot, és nyomd a levét rá a sebre... égési sérülésre a legjobb :)
2014. okt. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azom van itthon igen, majd megpróbálom azzal, hátha . Eddig mindenki azzal riogat, hogy nem múlik el, de ha kell én bekenem 100X egy nap csak elmúljon :)
2014. okt. 14. 10:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Most nézem sajnos az a növényke kipusztult és anya kidobta, esetleg valami mással lehet helyettesíteni?
2014. okt. 14. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
esetleg aloe termék nincs otthon? first spray? igaz drága egy valami, de rengeteg mindenre jó.. torokfájástól elkezdve, bármiféle sebre... ha nincs akkor én inkább fenistillel kenegetném még... de légy türelmes, el fog múlni :) én a hüvelyk ujjamat nyomtam oda a villanysütőhöz úgy, hogy éreztem az égett hús szagát... kb 1 hónapja... még mindig látszik picit, de már lassan olyan színe lesz mint amilyennek lennie kell :) olaj már rengeteg helyre fröccsent a kezemre, egyiknek sincs nyoma.. csak tényleg hosszú folyamat a gyógyulása..
2014. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) remélem a legjobbakat, megmutathatom esetleg? elküldeném neked ha nem bánod és mit mondasz rá, ne haragudj most nagyon rákattantam a témára
2014. okt. 15. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
elküldheted :) bár nem vagyok orvos, max a saját égéseimmel tudom összehasonlítani...:)
2014. okt. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!