Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bordatörés, bordarepedés...

Bordatörés, bordarepedés mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

Pár napja sikerült úgy elvágódnom, mint egy zsák. Előre estem, de nem tenyereltem le, hanem totál elterültem. A mellkasomat is odavertem. Semmi nem látszik kívülről, de jobbra fent (a kulcscsont alatt, de azt nem érintően) fáj ha köhögök, vagy rá nyomom (gyengén) a tenyeremet, vagy ha kapaszkodom jobb kézzel.

Repedt/törött lehet, vagy csak megütöttem vajon? Enyhén, de folyamatosan fáj. Inkább csak olyan zavaró. Amikor erősebb, nem szúr, nem éles, csak kifejezettebb. Nem tudom másképpen, okosabban érzékeltetni.


2014. nov. 11. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elrepedt, vagy tört úgy, hogy nem mozdult el a helyéről, tehát nem szúrt át semmit. Elmehetsz egy röntgenre, de úgysem tudnak vele mit csinálni. Nekem volt törve, és picit rosszul is forrt össze, mert érzem, ha keményre fekszem. Fájt a köhögés, nevetés, és volt egy folyamatos fájdalom is, kb ahogy írtad.
2014. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt bordatörésem. Ha azod van, akkor nagyon is érzed, elviselhetetlen, szúró fájdalom leülésnél, felkelésnél, köhögésnél, levegővételnél.


Szóval csak zavaró, akkor az nem törés. De menj be a kórhátba, hogy megröngenezzenek.

2014. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem három bordám volt eltörve, elmozdulás nélkül. Nem voltak elviselhetetlen fájdalmaim, dolgoztam is, amíg a munkahelyen végül megröntgeneztek és hazaküldtek.
2014. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gyuribacsika ***** válasza:
Egy törés vagy repedés mennyi jdő alatt gyógyul ? Mi a gyógymód rá ?
febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!