Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörtem a lábam, fekvőgipszel...

Eltörtem a lábam, fekvőgipszel mehetek suliba?

Figyelt kérdés
Ne toljatok le,de már rohadtul unatkozom itthon,pedig még csak 1 hete van rajta,most igaz,hogy téliszünet,de amire a suli megkezdődik,akkor is fekvőgipszem lesz. Na szóval mankóval mehetek iskolába? A tanárok ugyis megengednék,hogy felpóckoljam,szóval gond lenne ha fekvőgipszel iskolába mennék? Akinek volt már lábtörése,ő hogy törte el? :) Köszi előre is! :D 16/F

2014. dec. 20. 16:42
 1/5 anonim válasza:

Biztos, hogy szünet után is még mindig fekvőgipszes leszel?

Tudok valamit ajánlani neked. A sulinkban volt egy lány, aki eltörte a lábát, de másnap ettől függetlenül jött iskolába. Az apukája/anyukája behozta kocsival, utána meg segítettek felmenni a terembe neki. Amúgy ha megengedik, hogy felrakjad a lábadat, akkor nincs gáz, bár szerintem ez nem annyira megfelelő megoldás, mert a lábad úgy gyógyul meg a leghamarabb, ha otthon pihenteted. Úgyhogy szerintem "maradj otthon, nézzél tévét..." vagy beszélj a dokiddal, hátha lecseréli hamarabb járógipszre a fekvőt. Bocs, de csak ennyit tudtam segíteni. :)

12/L

2014. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
az orvosodat kérdezd, ugyanis, ha elmozdulhat a csont a gipszben, és rosszul forr össze, akkor az utána az orvos újra eltöri, és csak magaddal cseszel ki...
2014. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Jöhetnek még válaszok! :)
2014. dec. 20. 18:33
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Azért fekvőgipsz, hogy feküdj, kíméld, pihentesd a sérült lábadat! Jó, hogy otthon WC-re vagy tisztálkodni ki kell menned, de ez nem hasonlítható össze azzal, hogy iskolában vagy. Nekem volt kéztörésem olyan, hogy elmozdult a csont. Azt hittem, becsinálok, mire helyretették! Ne akard mindezt megismerni! Hát még ha a rosszul forrt csontot el kell törni, hogy megigazíthassák rendesen! Maradj a fenekeden, mert ez csak rosszabb lesz, ha nem nyugszol!
2014. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Melyik csontod törött el, mekkora gipszben vagy, mikor kapsz járógipszet?


Egyébként szerintem, ha felpolcolhatod a lábad a melletted lévő székre, akkor nyugodtan mehetsz vele suliba. Én is mentem, semmi bajom nem lett. Lényeg, hogy a fekvőgipszen ne járkálj és ne lógasd a lábad, mert akkor hamar bedagad és megfájul keményen. Jobbulást!

2014. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!