Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ficamos külböka törés után a...

Ficamos külböka törés után a nagy (stell) csavar kiszedését követően mikor állhatok a lábamra gipsz nélkül? Pozitív, jókedéjű, -fizikumú 30/F

Figyelt kérdés

Köszi!

Kopp-kopp, minden ok eddig, kopp-kopp. Ritkán dagad, nem fájdogál. Jövök-megyek a mankókkak, tornáztatom is már a gipszben. De már elegem van a fetrengésből, meg az ncore-ból... 8 könyvnél járok.

Lesz még gipsz a stell cs. kiszedése után? Mikor állhatok rá gipsz nélkül?

Traumán mindenki rohan, idegbeteg. Betegtájékoztatás naggyon rossz!

Agykontrolt megy 1000-rel. 8-)



#műtét #törés #ficam #rekonstrukció #traumatológia #Külböka #stellcsavar #körmöslemez
2015. márc. 5. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért mégis jobban járnál, ha legalább olyan oldalra írnál, ahol traumatológus válaszol :) Hacsak nem volt valakinek ilyen, nem valószínű, hogy tudni fogja bárki.
2015. márc. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"orvos válaszol" rovatokat nézd meg, videoklinika.hu, orvostudakozo.hu, hazipatika.hu, webbeteg.hu, stb. Akkor állj rá a lábadra, ha az operáló orvosod erre engedélyt ad. Addig ne!!! Amúgy szerencsésnek tűnsz, se szövődmény, se fájás, se dagadás, tessék türelmesnek lenni. Minden esélyed megvan a teljes gyógyulásra, nem szabad türelmetlenséggel elcseszni. Olvass Tolsztojt, az jó vastag :-) Én egy szilánkos csuklótörésen vagyok túl, 14 hónapig, 2 műtét, de rendbejött. Nekem a doki is, a gyógytornász is sokszor elmondta, hogy a türelem a csonttörések rendes meggyógyulásában alapvető fontosságú tényező... mozgatni kell, a trombózisveszély csökkentése miatt is, és az izmok karbantartása miatt is, de a megterheléssel kell nagyon vigyázni minden csonttörésnél. Egy csont összeforrását hat hónapnál szokták késznek mondani, bár te fiatalabb vagy nálam, és a fiatalabb csont azért nyilván gyorsabban képződik, de a szervezetet nem lehet siettetni. Agykontroll nem hiszem hogy befolyásolja a csontképződést. Megfelelő táplálkozás azért jót tehet.
2015. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Másokank hátha infó:


Ma kivették a bokavilla beállító csavarját. Hát készüljetek erős fájdalomcsillapítóval az eslő 1-2 napra!!!

Most jön a final "etáp". A rehabili. Zárón rajta, hogy terhelheti. Hát én megpróbáltam kicsit ránehezedni, majd bepisiltem. Szóval hosszú még az út Rómába. Jobbulást.

2015. márc. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!