Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek kísértsem a...

Szerintetek kísértsem a sorsot? Lesz valami baj ha ujra belekezdek? Ha elesek és beverem ott ahol eltört a csontom, lehetnek komoly következmények? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Volt egy baleset 4 hónapja. Ráestem a farokcsontomra és eltört/ megrepedt (egyik orvos ezt mondja másik azt). Mar csak frontoknál fáj, és mozoghatok. Amióta mozgok már nem fáj. Régen görkoriztam de sportszerűen nem hobbi szinten. Trükközgettem, ugrálgattam. Mar amennyire extrémen egy lány tud. Ha most ujra belekezdek és ráesek baj lehet belőle? Vagy már úgy kell kezelni mint egy meggyógyult csontot? A sok fekvés és szenvedés után érdemes újra belekezdeni?
2015. ápr. 2. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet belőle baj. A csont is heggel gyógyult, mint a bőr és örökre ott marad a nyoma. Ha újra ráesel, akkor eltörhet, ami kicsit sem kellemes mellékhatásokkal jár. Pl folyamatos fájdalom vagy széklet-vizelet tartási problémák. És mivel elég kényes helyen van,operálni se nagyon lehet teljes biztonsággal, tehát nincs garancia rá, hogy ha kialakul egy ilyen állapot akkor azon lehet majd javítani.

Egyébként traumatológián dolgozom és élő példát írtam le sajnos, ami egy nagyon fiatal fiúnál alakult ki, mert úgy gondolta, hogy ő okosabb lesz és 2 havonta ráesett valami sport közben. Megbánta, mikor közölték, hogy rossz helyen van a törés és ha megpróbálják operálni, jó esély van rá, hogy még rosszabb lesz (neki egyébként széklettartási problémái lettek, 14 évesen).

Ne kísértsd a sorsot.

2015. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, csak kellő óvatossággal. Tudod, ha elestél, mindíg fel kell állni.
2015. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az első válaszoló nagyon hasznos tanácsot adott. Szomorú vagyok, hogy abba kell hagynom, de ha igy nem lesz baj akkor megéri. Úgyis van egy másik sport amit versenyszerűen űzök és nem veszélyes. :)
2015. ápr. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!