Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Vérmérgezés lehet?

Vérmérgezés lehet?

Figyelt kérdés
Reggel elestem vagyis 10 óra környékén a lényeg, hogy lehorzsoltam mind a két tenyerem és a mellem felső részét is. Az egyik kezem vérzett is a mellem véraláfutásos és piros pöttyös de onnan folyni nem folyt a vér meg a másik kezemből sem. Lemostam tiszta vízzel mert csak az volt a közelben a mellemet meg a két kezemet is és utána amelyik kezem vérzett beragasztottam sebtapasszal. Viszont nagyon aggódós típus vagyok és félek, hogy esetleg a poros föld miatt fenn áll a vérmérgezés.
2015. ápr. 16. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Lesz lesz semmi bajod. De ha nem tudsz megnyugodni, akkor vegyél a gyógyszertárban 1 üveg 3 %-os hidrogén-peroxidot, ez egy erős fertőtlenítőszer, és vattapamaccsal töröld át a sebeidet naponta háromszor, reggel, délben, este.
2015. ápr. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Betadinnal is kezelheted.
2015. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan már!


Felületi sérülésnél esélytelen. A mély vágások, szúrások, ahol oxigéntől elzárt helyre került a szennyeződés (szögbe lépés, rozsdás kés, vasvilla, balta stb.) ott lehet.


Maximum fertőtlenítsed Betadinnal (azt se a vérmérgezés, hanem a szebb és gyorsabb gyógyulás érdekében!)

2015. ápr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2015. ápr. 16. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!