Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Melyik bajom lehet?

Melyik bajom lehet?

Figyelt kérdés

Szerdán elestem. Pont a saját kezemre amit úgy kell érteni hogy nem bírtam kihúzni a mellkasomtól (vagy az esés tompítani a kezemmel) és pont a bordám szélinél támaszkodott fel az esés ereje.

Azonnal éreztem a fájdalmat.

Utána olvastam a bordatörésnek/repedésnak

Hasonló a tüneteim de nekem légvétel közben hála istennek nincs bajom. Viszont ha köhögök vagy tüsszentek akkor erősen belenyilall. Amikor tüsszentek már előre félek mert nem tudom elkerülni(ilyenkor a legerősebb a fájdalom.), és pont mostanság tüsszentek annyit... Pedig van úgy hogy hónapokig nem tüsszentek. Na de mindegy szerencsétlen vok ebbe is....

Amit észre vettem magamon hogy még aznap javulást véltem felfedezni. Aznap a bal kezemmel nem nagyon tudtam emelni meg. Még a lehajolást is éreztem. Másnap már javultam de ami a lényeg hogy a javulgatásom igen lassú :(


Tehát a kérdésem az hogy zúzódásom vagy repedésem lehet. Én a törést kizárnám mert nem hallottam reccsenést meg "csak " elestem, bár a súlyom esésnél nem nagy területre oszlott el ez tény.



2015. máj. 22. 19:58
 1/4 anonim válasza:
Szia! Nekem már volt bordarepedésem, és nem tudtam felkelni se semmit csinálni annyira fájt! Szerintem szerencsés vagy, és csak zuzodásod lehet, de mindenképp keress fel egy orvost!
2015. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elrepedhetett attól még, de szerintem is csak egy elég csúnya zúzódás.
2015. máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szombaton muszáj voltam egy picit dolgoznom (fűrészelés mert pont a járdára lógott be egy fa ami zavarta a közlekedést)

Sajnos "vissza" is estem megint rosszabb lett a kis mozgástól :(

Ma hajnal az alvásomat is befolyásolta mert nem nagyon forogtam az éjszaka, egyszer vagy kétszer kelltem arra hogy fordulnom kéne már. (gondolom tudatalatt nem mozogtam) Most már a hátammal is lett valami :( de szerintem csak elfeküdtem vagy mi, legalábbis remélem

A legrosszabb amúgy a fekvés(meg onnan felkelni), ülve és állva szinte nem érzek semmit ha nyugalomba vagyok. Mozgásoknál is néha ha úgy mozgok, bár a bal kezemet érdemes nem használnom még most is

2015. máj. 24. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez egyértelműen a bordád. Ha ennyire nem múlik, akkor megrepedt leginkább. Aránylag könnyen reped.
2015. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!