Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ettől fájhat a tarkóm?

Ettől fájhat a tarkóm?

Figyelt kérdés
Ma reggel még semmi probléma nem volt, aztán egy 5 (max10) percet görbén félig feküdtem a bal könyökömre támaszkodva, úgy hogy a fejem egyenesen tartottam. Azóta a tarkóm bal oldala, a fejem tövénél fej, amennyiben balra nézek vagy hátra felé döntöm a fejem (ilyenkor iszonyatosan). Kis mértékű fej mozgásoknál vagy pihentetésnél szinte nem is fáj. Lehet ettől a pár perces rossz tartástól? Semmi egyéb tünetem nincs. (bár egy kicsit dekoncentrált voltam ma egy darabig, de ennek szerintem lelki okai voltak)

2015. jún. 9. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A stressztől és a kényszertartástól együttesen sztem, begörcsölt az izom. Ha van sportkrémed (izomlazító hatású) dörzsöld be, meleg kamillás zacskó vagy só is jó rá, és pihentesd. Ha pár nap alatt nem javul, ki kéne masszíroztatni gyógymasszőrrel.
2015. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A leírt pozícióban a trapéz izomzat felső rostjai meghózódtak. Nyilván való ez azért következett be elsősorban, mert amúgy is feszesebb volt a normálisnál.

Ennek több oka is lehet, akár a stressz, mint az előttem szóló is írta, de hanyag testtartás, vagy túlzásba vitt testedzés egyaránt.

Szerintem mostanra már megszünt a panaszod, de ettől függetlenül én is javaslom felkeresni egy gyógymasszőrt, aki segít feltárni az alapprobléma okát, egyeben a tünetek kezelésében is segítséget nyújthat!


Hidd el csodákra képes egy jó masszőrkéz és a közhiedelemmel ellentétben a masszázs nem a kiváltságosok úri passziója, és/vagy egyfajta erotikus szolgáltatás (bár ilyen is van, de az nem masszázs kategória, hanem prostitúció), hanem komoly mozgásszervi, illetve neurológiai rehabilitáció és prevenció együttesen.

2015. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!