Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörésnél ami műtve lett,...

Bokatörésnél ami műtve lett, gipszlevétel után egyből rá lehet állni?

Figyelt kérdés
4 hétig kell fekvőgipszben lennem utána leveszik a gipszem csak félek attól, h hogy lépek majd rá :/ félek h össze csuklik a lábam h nem használtam vagy nem bírom megtartani magam.. Meg szerintetek egyből gipszlevétel után nem árt meg ha felmegyek a 4edikre?
2015. jún. 11. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen a törés, kaptál-e bele fémet (ha műtve lett, akkor szinte biztos), stb. Hallgass az orvosodra, valószinűleg gyógytornára is kell majd járnod, a gyógytornász sokat segit és neki általában több ideje is van magyarázgatni. Kérdezz tőle bátran, ő is megnézi a röntgenképedet, felkészül a törésedből és annak megfelelően végeztet gyakorlatokat. Gipszben is kell mozgatnod a lábadat, már amelyik részét tudod. Hány éves vagy? Fiatalok gyorsan vissza szoktak erősödni. Szerintem kapsz segitő mankót is.
2015. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen raktak bele fémet, és négy hét fekvőgipszet kaptam de mankóval mehetek csak nem léphetek rá, de épp ezért félek h 4 hét múlva h tudok majd rá lépni mikor leszedik a gipszet, mert addig nem tornáztarthatom viszont gipszlevétel után egyből rá állhatok és ettől félek :/
2015. jún. 16. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A fém összetartja a lábadat, és addigra megindul a csontosodás. Meggyógyul, ne aggódj. Tartsd be a doki utasitásait. Lehet hogy fájdogálni fog, de meggyógyul. Aztán egy év múlva ujra fölvágják és kioperálják belőle a fémet...és elteheted emlékbe. Van olyan kórház, ahol kiadják neked a röntgenleletedet, nem mindenütt, van ahol pénzt kérnek érte. Ha megkapod, akkor nézegesd, mindjárt jobban megérted,hova tették a fémet, milyen csontokat csavaroztak.
2015. jún. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!